„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuojama skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet, nuo 2015 m.

Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją. Visi kviečiami skaityti, deklamuoti ar kitaip atlikti kūrinius kartu su rašytojais ir atlikėjais.

2020 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Atrask klasikus! Juk gera literatūra yra amžina.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka palaikydama iniciatyvą, skirtą visuomeniniam renginiui „Lietuva skaito!ׅ“, tapo simboline Jurgio Kunčino ambasada. „Lietuva skaito!“ savo ambasadorių istorijomis, nuotraukomis ir trumpais video dalijasi savo svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Įdomūs faktai apie lietuvių literatūros klasiką – Jurgį Kunčiną, jo kūrinių garsiniai skaitymai ir skaitytojų išmonė skelbiama Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos interneto svetainėje ir Facebook paskyroje.

Kviečiame alytiškius prie iniciatyvos prisijungti net keliais būdais. Jūs galite:

-Nusifilmuoti skaitydami (o gal suvaidindami ar sudainuodami) Jurgio Kunčino (ar kito klasiko) kūrinio ištrauką (žinoma, nepažeidžiant karantino taisyklių).

-Sukurti kitokį plakatą klasikui: juk jis buvo įdomus, turintis humoro jausmą, nepaprastas, talentingas, todėl jį atsimename ir šiandien.

-Atsiųsti video ir plakatą adresu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ir jūsų darbai pateks į akcijos interneto svetainę www.lietuvaskaito.lt.

Išradingumas neliks neįvertintas: penki atsitiktinės atrankos būdu atrinkti įrašai ir penki plakatai iš visos Lietuvos bus apdovanoti akcijos „Lietuva skaito!“ prizais.

Plakatas – Ilonos Krupavičienės

Joomla SEF URLs by Artio