Jeigu žmonės neturi laiko apsilankyti parodose, tai menas ateina tiesiai į jų namus – Alytaus kraštotyros muziejaus renginių ciklas „Ateinu“ jau įsibėgėjo ir sudomino ne vieną alytiškį. 100-as dailininko Vytauto Kolesnikovo paveikslų iškeliavo iš muziejaus fondų ir bus eksponuojami miestelėnų namuose, įstaigose, įmonėse. Keliaujančios parodos „Ateinu“ ekspozicija alytiškių namus bei darbovietes puoš 100 dienų.

Simboliška, kad Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos (Seirijų g. 2) erdvėje įkurdintas ne kas kitas, o valiūkiškai iš padilbų žvelgiantis, visu ūgiu nutapytas Jurgis Kunčinas. Vytautas Kolesnikovas paveikslą „Rašytojas Jurgis Kunčinas“ nutapė prieš penkerius metus, o šiuokart išraiškingas kūrinys pritiko kyboti ant bibliotekos sienos kaip čia buvęs.

Vytautas Kolesnikovas – įdomi ir išskirtinė asmenybė. Jis ne tik dailininkas, bet taip pat ir paveldosaugos specialistas, Sąjūdžio aktyvus narys, signataras, tapyboje transliuojantis platų temų spektrą, apimantį mūsų regioną, miestą, Lietuvą. Vytauto darbai – šviesūs, ypatingi ar skaudūs istoriniai pasakojimai, Sąjūdžio atspindžiai, Alytaus asmenybių portretai, istoriniai Dzūkijos miesteliai, paveldosaugos momentai, Dzūkijos kraštovaizdžiai, lietuvių mitologijos vaizdiniai, tolimų kelionių atspindžiai ir apmąstymai. Tiesiog tai, kas yra čia, Alytuje, kas matyti pro langą, kas iš širdies ateina, kas nuosavame kieme.

„Norime kultūrinti ir auginti lankytojus per eksponatų – paveikslų nešamą žinią ir pristatomos autoriaus asmenybės istoriją. Karantino situacija stipriai sumažino lankytojų srautą, atsirado didelė emocinė ir edukacinė tuštuma, pasiilgome lankytojų, tad muziejuje ieškome naujų veiklos būdų. Paveikslus į namus kviečiu užsisakyti el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.“, – sako parodos idėjos iniciatorė Gintarė Markevičienė.

Šia originalia idėja jau spėjo pasinaudoti ir Pirmojo Alytaus biblioteka (Jiezno g. 2), kur ant molbertų jaukiai įtaisyti dar du Vytauto Kolesnikovo fantazijos vaisiai. Visus paveikslus galima apžiūrėti bibliotekos darbo metu, jums patogiu laiku. Maloniai kviečiame.

Pagal AKM informaciją parengė Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio