Šiuo metu informacinių technologijų pažanga ir plėtra vyksta labai sparčiai. Naudojimasis internetu tampa kasdieniu ir būtinu dalyku. Mūsų vaikai internetu naudojasi dar nepradėję eiti į mokyklą, o mokykloje – dar intensyviau. Turbūt visiems suprantama, kad internetas gali būti ne tik pagalbininkas, bet ir sukelti nemažai problemų.

Šiemet jau trylikti metai, kai vasario 9-oji skelbiama saugesnio interneto diena. Šiais metais visa antroji vasario savaitė paskelbta Saugesnio interneto savaite. Jos metu vyks renginiai, atkreipiantys dėmesį į pavojus internete.

Vasario 9-ąją, Saugesnio interneto dieną, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale vyko edukacinė pamoka „Būk saugus internete“. Pamokoje dalyvavo Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos šeštokai, kuriuos į biblioteką atlydėjo mokytojos Silvija Oškelienė ir Daiva Čepanonienė.

Pamokos metu buvo aptartos atsargaus elgesio bendraujant internete taisyklės. Bibliotekininkės su moksleiviais kalbėjosi apie pavojus ir patyčias internete, apie privatumą, kas yra asmeniniai duomenys, kaip apsisaugoti nuo apgaulių internete bei kaip saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose. Pamokos metu buvo naudojama linksma vaizdinė medžiaga, kurioje buvo pateikta daug naudingų patarimų kaip išvengti grėsmių internete.

Tikimės, jog mokiniai pasinaudos suteikta informacija ir internetas jiems bus tikras draugas. Naudodamiesi juo elgsis apdairiai, nepaklius į pavojingas situacijas. 

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos
Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio