Vasarį Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje pristatyta iš Alytaus kilusios rašytojos Loretos Jastramskienės naujausia knyga - novelių romanas „Įpėdiniai“.

„Labai gera matyti jus visus, atėjusius į mano knygos pristatymą. Ir dar geriau, kad tai – Alytus. Juk čia augau, baigiau mokyklą. Vėliau išvykau iš gimtojo miesto - studijavau žurnalistiką, dirbau pagal specialybę. Kai kolegos įteikė medalį už nuopelnus žurnalistikai, supratau, kad jau laikas užleisti vietą jauniems ir nesivaikyti aktualijų, o pažvelgti į įvykius ir reiškinius giliau. Taip atsirado pirmasis ir kiti mano romanai.“ – alytiškių publikai atviravo knygos autorė.

Loreta Jastramskienė – romanų „Vanduo nemoka kalbėti“ (2008 m.), „Juokingos moters agapė“ (2011 m.) autorė. Žinoma prozininkė ir žurnalistė trylika vasarų per atostogas keliavo po Austriją, kopė į Alpes. Naujausioje jos knygoje „Įpėdiniai“ – lygiai trylika novelių. Tai - netradicinis austriškų novelių romanas apie mįslingą žmogaus prigimtį, sudėtingus charakterius ir nenuspėjamus likimo vingius.

„Visos šios novelės gimė Austrijoje. Kas jas vienija? Manau, kad tai, jog mano herojams esminis dalykas gyvenime – vidinė jų laisvė.“ – teigė L. Jastramskienė.

Susirinkusiai publikai autorė atskleidė kiekvienos novelės atsiradimo istoriją, pasakojimo įtaigą sustiprindama gražiausių Austrijos kampelių vaizdais. Vyresn. bibliotekininkė Leokadija Sušinskaitė perskaitė ištrauką iš pristatomos knygos.

„Įpėdinius“ autorė padovanojo ir Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai, kad visi susidomėjusieji galėtų susipažinti su kraštietės kūryba.

„Yra dvi vietos, į kurias aš nuolat sugrįžtu – Alytus ir Austrija. Muzika, kalnai, didinga istorija, santūrūs žmonės – tai pagrindiniai dalykai, traukiantys mane į šią šalį. Aš visąlaik išvykstu ir sugrįžtu – pabėgimo momento čia nėra.“ – teigė L. Jastramskienė.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos

Joomla SEF URLs by Artio