Šiandien Verbų sekmadienį mini ne visi, tačiau vargu ar rastume žmogų, kuris nežinotų, kad verbos – tai geros sveikatos, laimės ir sėkmės nešėjos. Lietuviams verba yra atgimstančios augmenijos, gamtos gyvybinės jėgos simbolis. Nuo seno tikėta, kad pašventintą verbą reikia laikyti pagarbiai, nes ji saugo nuo ligų, žaibo ir kitų negandų.

Sena tradicija - Verbų sekmadienį savo šeimos narius ankstų rytą užklupti lovoje ir išplakti verba. Tikima, kad Verbų sek­madienio rytą verba paplakti žmonės įgyja daugiau stiprybės ir sveikatos. Anksčiau šventinta verba auklėjo ir vaikus, kad šie nebūtų užsispyrę, bei vagis, kad nebevogtų.

Nuo seno verbų rišimui Dzūkijoje buvo naudojamos kadagio, karklų šakos. Tikima, kad žalia kadagio šakelė teikia atgaivą. Kovo 17 dienos rytmetį dzūkiškas verbas surišti  Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale mokėsi Alytaus mokyklos-darželio „Viltis“ mokiniai.  Apie Verbų sekmadienio tradicijas papasakojo bibliotekininkė Rasa Armanavičienė. Dzūkiškas verbas rišti moksleivius mokė lopšelio-darželio „Volungėlė“ auklėtojos Dalia Šiupienienė ir Gražina Sviderskienė kartu su savo ugdytiniais.

Vaikai savo surištas verbas išsinešė namo ir pažadėjo Verbų sekmadienį anksčiau už namiškius atsikelti ir juos dar miegančius su verbų šakele paplakti tariant: „Ne aš plaku, verba plaka. Kiek duosi margučių, tiek per Velykas pažadu jų atiduoti“. 

Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio