Kai saulė budina ir kelia gamtą, būtinai ateina pavasaris, o su juo nuostabios šventės – Velykos. Atgimimo, šviesos poreikis žmogų nuo seno ragino atsinaujinti, puošti savo būtį ir buitį.

Nuo kovo 14 d. Alytaus J. Kunčino bibliotekos Pirmojo Alytaus filiale (Jiezno g. 2) veikia lopšelio darželio „Boružėlė“ pedagogių Vilės Mikelionienės ir Mildos Urbanavičienės kūrybinio darbo paroda „Pavasario pranašai“.

Kviečiame visus didelius ir mažus nepasididžiuoti, užsukti ir pasigrožėti sukurtais karpiniais, darbeliais iš šieno. Pastebimas kiekvienos autorės individualumas, begalinis kruopštumas, pasaulėjauta ir atida, o visų kūrinių sintezė leidžia susipažinti su savitomis meno šakomis, turinčiomis senas tradicijas.

Karpiniuose dominuoja augmenijos ir gyvūnijos motyvai, gausu tradicinių lietuviškų simbolių (paukščių, augalų, dangaus kūnų ir kt.), ornamentų, juose dažnas gyvybės medžio motyvas, vyrauja moteriška, lyrinė pasakojimo stilistika.

Erdviniai ir plokšti darbeliai iš šieno įspūdingi: kvepia vasara, puikiai dera grupės, klasės ar namų interjere, suteikia jam jaukumo. Tinka ne tik Velykoms, bet ir kitoms šventėms, bei pramogoms. Lengvai ir greitai juos pasidaryti gali visi: vaikai, tėvai, seneliai.

Paroda biblioteką puoš iki kovo 31 d.

Vyresn. bibliotekininkė Angelė Jakimonienė

Joomla SEF URLs by Artio