Pasakos lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save. Pasakos – vienas linksmiausių būdų mokytis. Klausydami pasakų, vaikai ne tik išgirsta naujų žodžių, bet ir sužino, kur juos taikyti, kaip vartoti. Vaiko žodynas pasipildo įvairiais „spalvingais“ žodžiais. Dar vienas dalykas, kurio moko pasaka, – tai teksto suvokimas. Jau mažamečiai vaikai pradeda analizuoti pasakas – jie žino, kad turi būti pradžia, kulminacija ir pabaiga, geri ir blogi personažai.

Pasižiūrėti pasakų ir jas paanalizuoti kovo 23 dienos rytmetį Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale susirinko lopšelio-darželio „Volungėlė“ ugdytiniai. Juos čia sukvietė bibliotekos savanorė Rūta Balčiūnaitė. Sausio mėnesį bibliotekos savanorė Rūta vaikams skaitė pasakas darželio erdvėje, o šįkart vaikams pasakas rodė bibliotekos skaitykloje. Rūta vaikučiams surengė regėtų pasakų viktoriną. Vaikai turėjo atsakyti į klausimus, kuris personažas „gerietis“, o kuris „blogietis“. Kodėl gėris nugalėjo, o blogis pralaimėjo ir t. t.

Bibliotekos darbuotojos tiki, kad ne tik lopšelio-darželio „Volungėlė“ ugdytiniai kai ko pramoko, bet ir bibliotekos savanorė Rūta Balčiūnaitė taip pat įgijo vertingos patirties.

Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio