Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarį. Motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Taigi pavasarį, kai atbunda ir pasipuošia žiedais žemė, nepamirštamos ir motinos.

Gegužės 3 dienos rytmetį Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale vyko kūrybinės dirbtuvės „Gėlės mamai“. Ir nors motinos diena ką tik praėjo, gėlių gauti iš savo vaikų visuomet malonu, juo labiau padarytų savomis rankomis.

Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos mokytoja Gita Karnilienė mokino, kaip pasigaminti žydinčių žibučių vazonėlį iš popieriaus, išsprogusių medžių šakelių iš antrinių žaliavų. Gėles savo mamytėms gamino Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ vaikučiai. Mažieji su didele meile skaičiavo, kad žiedelių būtų penki, juos kirpo, klijavo...

Kadangi meilės į kiekvieną žiedelį buvo įdėta išties daug, tai ir žydinčių gėlių vazonėliai pradžiugino ne tik mažuosius, bet savo grožiu nustebino ir suaugusiuosius. Mėlynų žibučių puokštė tikrai suteiks laimės ir mažųjų mamoms.

Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio