Saulėtą gegužės 12 dienos rytmetį Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale vyko edukacinė pamoka - kūrybinės dirbtuvės „Smėlio terapija“. Lopšelio-darželio „Boružėlė“ auklėtoja Milda Urbanavičienė mokino lopšelio-darželio „Volungėlė“ ugdytinius, kaip iš spalvotų smėlio smiltelių pasigaminti paveikslėlius.

Pamokos pradžioje auklėtoja Milda Urbanavičienė vaikus supažindino su paveikslėlių iš smėlio gamybos subtilybėmis. O tada vaikai kibo į darbą, prasidėjo tikras kūrybinis procesas. Maži piršteliai pylė smėlį, kirpo, klijavo ... Mažieji gamindami paveikslėlius pasitelkė vaizduotę. Vaikų paveikslėliuose ančiukai ne tik geltoni, bet ir rausvi, žali, saulė gali būti mėlyna, o sraigė violetinė... Vaikų fantazija išties beribė, todėl paveikslėliai gavosi nepaprastai spalvingi, kūrybiški.

Mažyliams labai patiko gaminti paveikslėlius iš spalvoto smėlio, tai tarsi vasara prie jūros, kada gali statyti fantastiškas smėlio pilis... Šis užsiėmimas tikra terapija ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiesiems, juolab , kad smėlio pilys prie jūros išlieka tik trumpam, o spalvoto jūros smėlio paveikslai gali džiuginti ilgai. Lopšelio-darželio „Volungėlė“ vaikučiai džiaugėsi, kad jų namuose „apsigyvens“ tokie fantastiškai gražūs, pačių rankomis pagaminti kūrybiniai darbeliai.

Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio