Išeivis iš JAV, dailininkas Jerry A. Moreau supažindina alytiškius su savo kūryba. Birželio 2 d. 17 val. Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) pristatyta šio autoriaus tapybos darbų paroda „Arti gamtos“. Paveikslus bus galima apžiūrėti iki liepos 30 dienos.

Jerry A. Moreau užaugo vaizdingoje Šiaurinės Kalifornijos kaimo vietovėje. Jerry nuo ankstyvų metų išsiskyrė iš kitų vaikų kūrybingumu ir vaizduote. Dar pradinėje mokykloje jis susidomėjo literatūra, vizualiniais menais ir muzika. Įsitraukęs į folk muziką, jis puikiai įvaldė bandžą ir prisijungė prie vietinės gospel grupės. Tačiau palaipsniui viską nusvėrė tapytojo talentas – Jerry sulaukdavo vis daugiau užsakymų, o meno mėgėjai ieškojo jo kūrinių savo kolekcijoms. Dveji metai, praleisti Jeloustono Nacionaliniame parke, laukinės gamtos ir gyvūnijos apsuptyje, tapo stipriu impulsu pasukti į dailę, nors tuo laikotarpiu Jerry išgarsėjo muzikuodamas su bluegrass grupe.

Studijos pas gamtos dailės korifėjus Jerry A. Moreau atskleidė daug meistriškumo paslapčių. Pastaruoju metu Jerry sukurti gamtos paveikslai – iš pirmo žvilgsnio kasdieniški, tačiau atskleidžia daugybę smulkių momentų, kurie dažnai lieka nepastebimi eilinei akiai. Dailininkas sako, kad gamta ir gyvūnija supa mus lyg savaime suprantamas reiškinys, nors turėtų būti visiškai kitaip.

Nors tapyba ir netapo Jerry A. Moreau profesija, tačiau išliko kaip hobis ir gyvenimo aistra. Įsikūręs Vilniuje su žmona Jūrate (beje, turinčia dzūkiškų giminės šaknų), Jerry pasinėrė į tapybą. Autoriaus darbus galima rasti privačiose ir visuomeninėse kolekcijose.

 

Joomla SEF URLs by Artio