Lapkričio 30 d. Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje lankėsi vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. „Būna raganų šiokių. Būna ir tokių. Bet ir šiokia , ir tokia yra tik viena – tai šios knygos ragana! Taip rašytojas pristatė vaikams knygą „Apie raganą Šiokiątokią“, už kurią autoriui įteikta Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią 2014 m. debiutą .

Ji nominuota ir geriausių 2015 –ųjų metų knygų vaikų kategorijoje. Tomo Dirgėlos ragana, kaip ir visos raganos, gyvena miško trobelėje su juodu katinu, bet ji šiuolaikiška ragana: siekia dainininkės karjeros, kuria eiles, moka vairuoti automobilį. Todėl ji patinka ir vaikams, ir tėveliams, ir seneliams. Rašytojas paskaitė keletą ištraukų iš knygų „Domas ir Tomas .Dingusios šluotos byla“ ir „Kaip balandis buvo papūga“. Pasak jo , pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas.

Nuotaikingame renginyje netrūko juoko, rimtų ir nerimtų klausimų, dovanų.

Tuo pačiu metu kitose bibliotekos patalpose (Seirijų g. 2) vyko kūrybinės dirbtuvės „Žibintų šviesa“. Vaikai išgirdo žibintų atsiradimo istoriją, gamino žibintus.

Šie renginiai yra Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Skaitymo naktys bibliotekoje: vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimas kitaip“ dalis, remiama Lietuvos kultūros tarybos. Projekto partneriai yra ir Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka. 

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio