Kovo 17 d. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje skambėjo vaikų juokas, dūdelių muzika, dainos, eilėraščiai, skirti Žemės dienai. Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė kartu su bibliotekininkėmis vaikus pakvietė į popietę „Aš mažasis Žemės žmogus“. Bibliotekininkės papasakojo sakmę apie tai, kaip atsirado Žemė, ir kodėl dieną šviečia Saulutė, o naktį Žemę saugo Mėnulis ir Žvaigždės.

Prie Žemės dienai skirtos šventės prisijungė ir Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento inspektorės R. Kubilienė ir A. Savenkovaitė. Bibliotekos viešnios mokė vaikučius rūšiuoti šiukšles, įdomiai papasakojo apie šiukšlių antrinį panaudojimą. Iš panaudoto kiaušinių indelio pamokė pasidaryti lesyklėlę. Visi vaikai sėkmingai išlaikė atliekų rūšiavimo egzaminą ir gavo tai patvirtinančius pažymėjimus.

Bibliotekos kiemelyje laukė įvairūs žaidimai. Vaikučiai pabiro po pievą ieškodami eglės, pušies ir liepos. Piešė kreidelėmis ir papuošė pievelę pačių pagamintomis gėlytėmis.

Mažųjų tėveliai sukalė du inkilėlius paukšteliams ir jais papuošė bibliotekos kieme augančius medžius.

Baigiantis smagiai popietei gėlių žieduose visi surašė nuoširdžiausius palinkėjimus Žemei ir jais papuošė simbolinį rutulį. Išeidami pasižadėjo niekada neskriausti Žemės, skaityti knygeles ir ateiti susipažinti su inkilėliuose apsigyvensiančiais sparnuočiais!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio