Kurtieji yra kiek uždaroka kalbinė ir kultūrinė bendruomenė. Kasdienis garsų pasaulis sunkiai priima žmones, kurie gyvena nuolatinėje tyloje. Kurtumas riboja informacijos prieinamumą ir bendravimo galimybes, o gestų kalbą, kaip žinia, moka nedaugelis.

Mūsų šaliai atkūrus Nepriklausomybę, kurtieji įgijo galimybę studijuoti aukštosiose mokyklose. Kai kurie iš jų baigė Vilniaus dailės akademiją arba ten šiuo metu studijuoja. Negalėjimas girdėti visiškai netrukdo gilintis į vizualųjį meną. Tai - kurtiesiems artimiausia meno sritis, jie dažniausiai pasirenka tapybos, grafikos, keramikos, tekstilės, restauravimo sritis.

Meno kalba yra tokia universali, kad gali be kliūčių padėti bendrauti žmonėms, kad ir kokie saviti jie būtų. Asmenybės unikalumas, išreikštas per kūrybą, visada traukia ir žavi aplinkinius.

Galimybę pažinti tylos pasaulyje gimusį meną turi ir alytiškiai - Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“. Joje pristatomi keturių dailininkų – Silvanos Graviškytės Hacking, Ievos Augaitytės, Lino Podiriakos ir Vytauto Vanago tapybos bei tekstilės darbai.

Kurčiųjų meno paroda pernai džiugino keturių miestų - Ukmergės, Panevėžio, Ignalinos ir Zarasų bendruomenes, o šiemet ekspozicija kelionę pradėjo Alytuje, iš kurio jos kelias nusidrieks per visą Lietuvą - Kėdainius, Klaipėdą, Anykščius, Druskininkus ir Uteną.

Kurčiųjų meno parodas organizuoja Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki balandžio 14 dienos. Maloniai kviečiame.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos

Joomla SEF URLs by Artio