Rimantas Šaparnis - įvairių negandų vėtytas ir mėtytas žmogus, turintis išties sukrečiančią biografiją. Neseniai prisiglaudęs panašių kaip jis bėdulių priebėgoje – Alytaus nakvynės namuose, ėmė miestelėnus džiuginti nepaprasto kruopštumo ir kantrybės reikalaujančiais grafikos kūriniais. Paprasčiausiu rašikliu atlikti mėgėjiški darbai žavi tuo, kad kiekviename jų slypi vis kita potekstė. Stebina ir tai, kad šitiek visko išgyvenęs žmogus vėl ir vėl bando atrasti šviesiąją gyvenimo pusę.

Šįkart Rimanto Šaparnio grafikos darbų paroda eksponuojama Išmaniosios Jaunimo erdvės (Seirijų g. 2) languose. Simboliška, kad tiek daug laiko gatvėse praleidęs autorius skiria savo kūrybą būtent kasdieniams praeiviams, kurie gali apžiūrėti jo darbus tiesiog pro langą.

R. Šaparnis teigia sunaudojantis net kelis rašiklius vienam paveikslui nupiešti, o, įkvėpimo pagautas, į piešimo meditaciją galįs panirti net keliolikai valandų. Dažniausiai jis dirbąs naktimis, nes jo kaimynai esą tokie, kad „geriau jau dirbti, nei miegoti“.

Rimantas Šaparnis mielai kviečia ne tik įsigyti jo darbų, bet ir drauge pasimokyti juos kurti. Menininko kontaktus galima rasti Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Ir būtinai stabtelėkime pasigrožėti iškalbingais grafikos kūriniais.


„Autoriaus žodis tiems, kuriems „dar tik“, o ne „jau“. Man dar tik 58, Jums dar tik 18. Tuo geriau. Pasiūlymas būtų toks: kartu eiti mano šiek tiek pramintu takeliu. Jūs turite svajonę, vaizduotę, kantrybę, tikite tuo, ką darote, nelaukiate žaibiško rezultato, ieškote, mokate žiūrėti ne tik akimis, bet ir širdimi? Tada mums pakeliui. Kalbu jiems ir joms. Taip, aš neturiu diplomų, bet ar parodos, atsiliepimai - ne diplomas? Noriu išmokti, o išmokti gali tik mokydamas. Pažvelkime kartu į viską kitu kampu, iš kito taško. Jei bus norinčių – susitiksime.“

Nuoširdžiai jūsų -

Rimantas Šaparnis


 

Joomla SEF URLs by Artio