Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje pristatytas alytiškės rašytojos Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės romanas „Tikros ir netikros seserys“.

Rašytojos knygos („Šimtas baltų „Mersedesų“, „Ironiški stebuklai“, „Geriausios draugės“, „Padovanok man savaitgalį“, „Kitapus veidrodžio“ ir kt.) yra populiarūs laisvalaikio skaitiniai, paprasta kalba atskleidžiantys nepaprastas istorijas. Tikrai neatsitiktinai naujausio, dvylikto, romano sutiktuvėse bibliotekos salėje susirinko beveik vien tik moteriška auditorija. Taikliai, per moteriškąją prizmę atskleidžiami veikėjų charakteriai ir sudėtingos gyvenimo peripetijos visais laikais viliojo dailiosios lyties skaitytojas. Štai ir šiais metais pristatomoje savo knygoje „Tikros ir netikros seserys“ Irena Buivydaitė-Kupčinskienė narplioja tėvų paliktų vaikų likimus.

„Man labai įdomi televizijos laida – „Nacionalinė paieškų tarnyba“. Žiūrėdama ją, ir ašarą nubraukiu, ir pasvajoju, o kaip gi jos herojų likimai galėtų susiklostyti vėliau, jau susitikus po pasaulį išsibarsčiusiems šeimos nariams. Mąstau, kad tikriausiai būsią nelengva – juk žmonės jau brandūs, o ir nemažai nuoskaudų kiekvienas iš jų gali būti prikaupęs“, – taip naujausio romano siužeto linijos atsiradimo priešistorę atskleidė Irena Buivydaitė-Kupčinskienė.

Literatūros kritikai nepripažįsta, kad „Tikros ir netikros seserys“ yra tipiškas meilės romanas. Pati autorė sakosi rašanti populiariuoju chick lit stiliumi, kuriam priskiriamas ir visiems puikiai žinomas „Bridžitos Džouns dienoraštis“. Iš tiesų, Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės romanai Lietuvos bibliotekose nuolat patenka į skaitomiausios lietuvių grožinės literatūros sąrašus, o jos herojų tipažų diapazonas kur kas platesnis nei įprastas meilės romanų duetas – įspūdingo stoto turtuolis ir neatrasta gražuolė.

Renginio vedėjos Leokadijos Sušinskaitės paklausta apie tai, kaip vertinanti savo romanų kiekybę, Irena Buivydaitė-Kupčinskienė atskleidė, kad tikrai negalinti rašyti po kelis romanus per metus, kaip kai kurie kiti autoriai. „Jei per metus parašomi šeši romanai – tai jau knygų kepykla. O aš kai parašau romaną, jo herojai dar kurį laiką manęs nepaleidžia – vis sukasi mintyse. Kai pabaigi knygą, dar turi susigulėti viskas. Reikia laiko, kad užsimegztų naujo romano idėja“, - pasakojo rašytoja.

Renginio publika smalsavo ne tik pabendrauti su rašytoja, bet ir nors akies krašteliu žvilgtelėti į naujausio romano siužetą. Dramatiškiausius knygos „Tikros ir netikros seserys“ epizodus pagal Arvydo Kinderio režisūrą atliko teatro studijos „Apartė“ aktorės. Sunerimusi, jog nebūtų sugadinta intriga ir prarastas atradimo malonumas tiems, kurie romaną dar tik skaitys, visgi knygos autorė buvo maloniai nustebusi, jog teatrališkai atliekama jos kūryba įgavo dar įtaigesnių atspalvių.

Muziką ir lyrines dainas renginio publikai dovanojo Eglė ir Nerijus Malinauskai, Rima Vaickelionytė-Zenevičienė bei Alytaus muzikos mokyklos dainorėliai.

Mieste, kuriame Irena Buivydaitė-Kupčinskienė pragyveno jau nemažą gyvenimo atkarpą, taip geranoriškai sutiktas romanas tikrai lengvai suras kelią į jos kūrybos gerbėjų širdis. „Džiaugiuosi, kad likimas mane atbloškė į Alytų. Man šitas miestas – nuostabus“, - vakaro pabaigoje paatviravo populiarių romanų autorė.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos

Joomla SEF URLs by Artio