Daugelis šeimų laukia ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių - šv. Velykomis, kurios neatsiejamos nuo kiaušinių marginimo, sužaliavusių medžių šakelių. Ši šventė išlaikiusi nemažai senųjų tradicijų, tačiau  dažnas nežino ir nebeprisimena  Velykų eglutės  puošybos tradicijų.

Prie tiesios šakos senoliai pririšdavo eglės šakelių ir sukurdavo eglės formos papuošimą. Šiame medelyje buvo pritaisomi iš šieno supinti lizdeliai, į kuriuos buvo galima įdėti kiaušinius. Velykų eglutėje dažniausiai buvo galima rasti 9 arba 12 kiaušinių - buvo tikima, kad šie skaičiai neša laimę.  Dažnai Velykų eglutėje buvo prikaišoma  šiaudinių Velykų paukštelių.

Pasigaminti Velykų medelio puošmenos – paukštelio į Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialą balandžio 12 d. rytmetį sugužėjo Alytaus  lopšelio-darželio „Volungėlė“ ugdytiniai.  Daryti paukštelius iš šieno vaikučius mokino Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos mokytoja Gita Karnilienė.

Mažos vaikučių rankelės dėliojo gelsvus šieno gniužulėlius, supynė, surišo ir padarė kas margą genelį, kas ištikimą gulbę, kas giesmininką vieversį, kai kas gegutę, o kitam ir gandras gavosi.

Parsineš mažieji Velykų paukštelius į namus, o su jais kartu džiugų šventės laukimą bei truputėlį savojo krašto papročių.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio