Savo kūrinius jau skaičiuojantis tūkstančiais, subtilusis dailininkas Alvydas Petkevičius vis dar išlieka gimtojo miesto Alytaus gyventojams šiek tiek paslaptingas, o jo darbų parodos mūsų mieste yra labai laukiamos. Pirmoji šio dailininko paroda buvo surengta dar 1965 metais vadinamojoje Žaliojoje mokykloje. Alvydas Petkevičius iki šiol yra dėkingas jo talentą pastebėjusiam piešimo mokytojui Repečkai. Laikas parodė, kad tas paaugliškas pasukimas į tapybą buvo pats teisingiausias -  Alvydo Petkevičiaus paveikslai dabar yra vertinami ne tik Lietuvoje bet ir pasaulyje. Dauguma jo darbų nepatenka į parodas – yra iškart įsigyjami privačioms kolekcijoms.

Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje balandžio viduryje lankytojams atverta dailininko Alvydo Petkevičiaus tapybos darbų paroda „Post scriptum“. Bibliotekos salėje susirinko Alytaus šviesuomenės branduolys – tarp renginio dalyvių šmėkščiojo architektai, muzikantai, dailininkai, rašytojai, dailės mokytojai, fotomenininkai, kitų menų kūrėjai ir visuomenininkai. Santūrusis parodos „kaltininkas“ – Alvydas Petkevičius tyliai džiaugėsi visur matydamas draugų ir kolegų veidus. Tačiau džiaugsmas čia pat atsigręžė į liūdesį. Dailininkas tarė, kad šis renginys – tinkama vieta ir tinkamas laikas prisiminti visus, per dvejus metus nuo paskutinės bibliotekoje surengtos parodos iškeliavusius anapusybėn. Parodą „Post scriptum“ autorius paskyrė visiems tiems brangiems žmonėms, o ypač – a. a. architektui Algirdui Maineliui, kuris draugiškai talkino rengiant Alvydo darbų parodą toje pačioje bibliotekos salėje 2015 metais.

Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį ir į kitus svarbius faktus: „Ši Alvydo Petkevičiaus paroda - jau penktoji per 20-ties metų draugystę su biblioteka ir šią parodą autorius padovanojo miestelėnams kaip tik per savo Gimtadienį.“

„Menas, grožis ir harmonija – tai tokie dalykai, kurie padeda gyventi“, - teigia Alvydas Petkevičius. Jo gyvenimo filosofija atsispindi ir kūryboje – šviesi, nereikalingomis detalėmis neperkrauta paveikslo erdvė išgrynina sielą.

Kompozitorius ir dainų atlikėjas Alvydas Jegelevičius į renginį atėjo nešinas dūdele ir visus užkerėjo lietuvių liaudies dainų sąskambiais bei improvizuotais džiazo motyvais, inspiruotais įtaigių Alvydo Petkevičiaus paveikslų.

Dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas Albertas Antanavičius („Šekspyras“) padainavo ne vienam alytiškiui sentimentus keliančią dainą apie Žaliąją mokyklą bei specialiai Alvydui P. sukurtą draugišką šaržą – dainą „Balandis“. Legendinių „Aisčių“ veteranas Gintautas Unguraitis („Dzilbus“) publiką pamalonino gitaros brazdesiu ir senų laikų hitais.

Savivaldybės Kultūros skyriaus atstovės – vedėja Vilma Liaukuvienė ir vyriausioji specialistė Daina Čečkauskienė perdavė parodos autoriui ne tik savo bet ir kitos ištikimos jo kūrybos gerbėjos - mero pavaduotojos Valės Gibienės sveikinimus.

Sakoma, kad savam krašte pranašu nebūsi. Sakoma, kad tapybos aristokratas Alvydas Petkevičius yra labiau žinomas užsienyje nei Lietuvoje. Tačiau į parodos atidarymą sugužėjo gausus būrys jo kūrybos gerbėjų, o paveikslų ekspozicija sulaukia vis naujų ir naujų lankytojų. Nepraleiskime progos pasidžiaugti savo kraštiečio talentu – parodą „Post scriptum“ dar bus galima apžiūrėti iki gegužės 31 dienos.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos

Joomla SEF URLs by Artio