Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje įvyko bibliotekos mažųjų skaitytojų teatro spektaklio premjera. Laikas premjerai pasirinktas neatsitiktinai: ji skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Teatralės pristatė spektaklį „Šaltinėlis“ ( pagal J. Degutytės kūrinį). Mergaites paruošė Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Daina Krukonienė.

Susirinko gausus būrys žiūrovų. Smagiai praleisti laiką atvyko ir Alytaus miesto socialinių paslaugų centro bei Vaikų dienos centro lankytojai. Auditorija susijaudinusi sekė spektaklio siužetą, kartu išgyveno pavojus ir džiugias akimirkas Šaltinėliui ieškant jūros.

Bendras tikslas ir meilė knygai suvienijo mergaites iš skirtingų Alytaus mokyklų. Dainavos pagrindinės mokyklos 2 kl. mokinė Adriana Agrba atliko Šaltinėlio vaidmenį, o 6 kl. mokinė Agnė Kiriliukaitė įkūnijo Išmintingąjį medį. Saulės, avyčių, gėlių, drugelių, vėjo ir paukščių vaidmenis atliko Dainavos pagrindinės mokyklos 2 kl. mokinė Aušrinė Radavičiūtė, Dzūkijos pagrindinės mokyklos 5 kl. mokinė Rugilė Karčiauskaitė, šv. Benedikto gimnazijos 2 kl. mokinės Gabija Curkūnavičiūtė, Ugnė Pujanauskaitė ir Kornelija Gustaitytė. O koks gi spektaklis be muzikos? Magiškus fleitos garsus dovanojo Vidzgirio pagrindinės mokyklos 3 kl. mokinė Greta Sarpaliūtė.

Spektakliui pasibaigus visi įsitraukė į smagią diskusiją, pasidalijo savo interpretacijomis. Buvo teigiančių, kad pagrindinis herojus Šaltinėlis yra kiekvienas iš mūsų: nuolat bėgantis, nesustojantis, siekiantis savo gyvenimo tikslų ir svajonių. Įsimintiniausias Šaltinėlio kelio akimirkas mažosios aktorės kartu su žiūrovais įamžino piešiniuose. Jie papuošė Vaikų šalies erdvę.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio