Gegužės 8 d. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje jaunieji skaitytojai bendravo su poete Z. Gaižauskaite, šiltai vadinama vaikų pasakų karalaite.

Kada pradėjo kurti, neatmena ir pati autorė, bet yra išleidusi per 30 knygelių, skirtų mažiesiems. Poetės eilėraščiai skambūs ir melodingi, atveriantys netikėtą pasakų pasaulį. Kiekvienas tekstas lyg apšlifuotas deimantas, parodantis lietuvių kalbos grožį.

Pirmoje susitikimo dalyje poetė į vaikus kreipėsi eilėmis kaip Miško Močia, pasikviesdama susirinkusius vaikučius, kurie pasipuošė žvėrelių ir paukštelių kaukėmis. Vaikai kartu su poete žaidė, rimavo, dainavo ir kūrė pasaką apie išdykėlį varliuką ir jo nuotykius.

Antroje susitikimo dalyje Z. Gaižauskaitė iš Miško Močios virto poete, pristatė savo knygeles ir kreipėsi į mokinius eilėmis skatindama mylėti gimtąją kalbą, tėvynę, rūpintis gamta. Smalsieji vaikai domėjosi poetės kūryba, prašė pasirašyti atsineštose knygelėse.

Šis susitikimas – tai pirmasis iš projekto „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“ renginių. Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio