Įsibėgėja projektas „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“  (Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos Kultūros ministerija). Gegužės 11 dieną Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyko susitikimas su rašytoja, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktore Aldona Ruseckaite.

Renginį pradėjo Vidzgirio pagrindinės mokyklos 3 kl. mokinė Greta Sarpaliūtė fleitos garsais kviesdama į pokalbį apie Maironį ir Žemaitę.

Paklausta, kas paskatino parašyti knygą „Šešėlis JMM“ , autorė sakė, jei ji nebūtų lituanistė ir nedirbtų muziejuje, nebūtų ėmusis rašyti meninės biografijos apie Maironį.  Medžiagos knygai viešnia ieškojo Vilniaus bibliotekose ir archyvuose, lankėsi visose Maironiui reikšmingose erdvėse.  Pasakodama apie knygos struktūrą ir veikėjus,  A. Ruseckaitė prisipažino, jog Maironio muziejaus darbuotojai juokauja, kad muziejuje juda kažkokios dvasios. Šešėlis –  knygos veikėjas, besiginčijantis su poetu. Viename Maironio eilėraštyje yra eilutė: „šešėlis, kurs bėga greta.“ Autorės tikslas – suteikti klasikui gyvybės, parodyti, kad jis buvo žemiškas, darė tas pačias žmogiškas klaidas, mylėjo, kentėjo ir paskutiniais gyvenimo metais jautėsi labai vienišas.

Antroji susitikimo dalis buvo skirta Žemaitei ir jos  „paslapties“ atskleidimui.  A. Ruseckaitės biografiniame romane „Žemaitės paslaptis“ pateikiami lietuvių literatūros klasikės Julijos Beniuševičiūtės – Žymantienės – Žemaitės biografiniai fragmentai, paremti dokumentine medžiaga. Romane įtaigia menine kalba autorė sukūrė 1911-1921 metų Žemaitės gyvenimo vaizdą, naujai parodė jos asmenybę bei priartino prie šiuolaikinio skaitytojo.  Susitikimo dalyviams knygos autorė atskleidė įdomius Žemaitės gyvenimo faktus. Pasirodo, klasikė buvo aktyvi moterų teisių gynėja, kalėjo Lukiškių kalėjime, buvo išvykusi į Ameriką, daug skaitė, draugavo su G. Petkevičaite – Bite.

Ruseckaitė apgailestavo, kad iki šiol nesukurtas meninis filmas apie šias iškilias Lietuvos asmenybes, kad mokyklose tiek Žemaitė, tiek Maironis pateikiami šiek tiek nuobodžiai.

Autorė šiltai bendravo su susirinkusiaisiais, atsakė į jų klausimus. Malonu, kad tarp gausiai susirinkusiųjų dalyvavo ir Vidzgirio pagrindinės mokyklos maironiečiai, kuriems bibliotekos viešnia  įteikė dovanų klasiko neskelbtų tekstų fragmentų sąsiuvinius.

Talentinga kūrėja sukūrė šilto ir artimo bendravimo atmosferą. Visi išsiskirstė pakylėti, įkvėpti A. Ruseckaitės ir lietuvių literatūros klasikų Žemaitės bei Maironio darbų.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio