Skaitymas balsu vaikams - kaip vitaminas nuo šiuolaikinio pasaulio grėsmių. Tai pigiausias ir seniausias ugdymo būdas. Taip dar vaikystėje ugdoma skaitymo aistra.  Suaugusiųjų skaitymas vaikams  yra tikras visapusišką vaikų raidą skatinantis vitaminas  nuo daugelio masinės kultūros keliamų pavojų.

Pasakos – paguodos skaitiniai, optimizmo šaltinis. Pasakos kuriamos tam, kad pasaulis taptų suprantamesnis ir artimesnis. Pasakos kompensuoja meilės, saugumo, pripažinimo trūkumą. Stebuklingoje pasakų  šalyje ir vaikas, ir suaugęs randa džiaugsmą.

Gegužės 18 dienos popietę patirti skaitymo džiaugsmą  bei pasinerti į nuostabų pasakų pasaulį Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos darbuotojos pakvietė Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos pailgintos dienos grupės vaikučius su mokytoja Onute Žvaliauskiene.

Pagaliau sulaukus šilto bei saulėto oro nesinorėjo skaityti patalpose, todėl nuspręsta patirti dvigubą malonumą ir skaityti lauke, pievelėje . Pirmokėliai klausė bibliotekininkės Rasos Armanavičienės skaitomos pasakos „Saulutė“ iš knygelės „Pasakos apie gėles“ bei įgarsintos pasakėlės „Ropė“. Pasakos pasirinktos skaityti apie augalus, nes gegužės 18 diena - žavėjimosi augalais diena. Išklausę pasakas, vaikai piešė knygelių personažus.

Skaitymas vasarą pievelėje, saulės atokaitoje - seniai patirtas malonumas suaugusiesiems ir naujai atrastas vaikams. Tai smagus užsiėmimas, kuris vaikams gali tapti nauju  prasmingu laisvalaikio leidimu.

Jeigu norime kad mūsų vaikai taptų protingais, gerais ir laimingais žmonėmis, skaitykime jiems kasdien.

 

                                    Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo informacija

Joomla SEF URLs by Artio