Birželio 5 d. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje startavo projekto „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“ (Projektą iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė ir Kultūros taryba) renginys, skirtas Tarptautinei Vaikų gynimo dienai. Susirinkę projekto dalyviai, vadovaujami Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos mokytojų-metodininkių Zinos Bražinskienės ir Danguolės Stagniūnienės bei Alytaus Socialinių paslaugų centro užimtumo specialistės Raimondos Baranauskienės  kūrė „Bendravimo ratą“. Renginys prasidėjo nuo susipažinimo. Susirinkusieji mezgė bendravimo voratinklį: kiekvienas prisistatė ir palinkėjo popietės draugams gražių emocijų, turiningos dienos. Spalvingas, geltonas voratinklis vėl virto siūlų kamuoliu, kurį projekto dalyviai vąšeliais sunėrė į ilgas būsimos Saulės kasas. Užsiėmimo metu profesionali Alytaus miesto teatro aktorė Eglė Juškaitė (2005 apdovanota  Alytaus miesto mero padėka už scenos meno sklaidą, miesto kultūros puoselėjimą) skaitė gražiausias lietuvių pasakas apie saulę, draugystę, bendravimą ir pagarbą.

Darbo pradžia visada sunki, bet profesionalių mokytojų padedami Saulės pynėjai darbą tęsė iki birželio 16 dienos. Kaskart susitinkant Saulė vis gražėjo, visų veiduose švietė vis platesnės šypsenos, visi tapo atviresni, drąsesni, draugiškesni. Aktorė taip imliai skaitė pasakas, kad atsirado norinčių paskaityti šias pasakas (ir ne tik...) namuose. Visos skaitytos pasakos įrašytos diktofonu ir bus panaudotos kituose bibliotekos organizuojamuose renginiuose.

Šių susitikimų pagrindinė idėja – jaukioje erdvėje suburti vaikus, jaunuolius iš socialinės atskirties grupių kartu su jų bendraamžiais, gyvenančiais įprastose šeimose, bei bendradarbiaujant vieniems su kitais sukurti meninę vertę turintį kūrinį, kuris parodos pavidalu apkeliautų mokyklas, kitas bibliotekas ir taptų vienybės, draugystės, socialinės lygybės simboliu, o nupinti simboliniai spinduliai pasiektų kuo daugiau širdžių.

Smagu, kad Draugystės Saulė suspindo kartu su Alytaus miesto gimtadieniu! Džiaugiamės „Bendravimo rato“ sukurta atmosfera ir nekantriai laukiame rugsėjo, kai Saulė pradės kelionę pas mūsų bibliotekos draugus!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio