„Būtsargiai –  Lietuvos piliakalniai“ – tokiu pavadinimu visą rugsėjo mėnesį Alytaus  Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje veiks Alberto Švenčionio, Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario, Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, Tarptautinės meninės Fotografijos Federacijos menininko, piliakalnių fotografijų paroda. Kartu eksponuojami poeto Gintauto Dabrišiaus ranka išrašyti poezijos tekstai, sustiprinantys fotografijų įspūdį.

Šiltas renginys, skirtas Piliakalnių metams, vyko rugsėjo 7 d. 13 val. Jis prasidėjo kanklių melodija, eilėmis ir Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos antrokėlių ir jų mokytojų (R. Jančauskienės, S. Martinėnienės, A. Gudaitienės piešinių parodos „Lietuva – piliakalnių šalis“ pristatymu.

Visus sužavėjo Alytaus lopšelio-darželio „Linelis“ auklėtojų, ugdytinių ir jų tėvelių Lietuvos pilių maketų paroda. Lyg tikros nušvito Raudondvario, Gedimino, Kauno, Trakų, Medininkų ir Raudonės pilys.

Susirinkusieji galėjo pačiupinėti titnago akmenėlius, dalyvauti viktorinoje apie piliakalnius, parodyti, kaip pažįsta augalus, pasimėgauti kvapų terapija, pabendrauti su fotografu A. Švenčioniu. Renginį harmoningai papildė Poezijos Pavasario, Z. Gėlės, Vieno lito ir kitų premijų laureatas G. Dabrišius, išleidęs ne vieną poezijos knygą. Susitikimo metu skambėjo autoriaus eilės, kurias garsiai skaitė ir vaikai. Renginio svečias pasakojo apie savo kūrybą,  kaip semiasi įkvėpimo iš gamtos. Kalbėjo apie savo santykį su piliakalniais, kuriais domisi nuo vaikystės. Poetas visus susirinkusiuosius skatino domėtis knygomis, skaityti ir taip pažinti pasaulį, išlaisvinti fantaziją, kurti.

K. Poškus, Alytuje gyvenantis žinomas dailininkas, knygos „(Ne) šventųjų gyvenimai. Alytietiškos istorijos“ autorius, pasidalino patirtimi ir žiniomis, susijusiomis su piliakalniais bei krašto istorija.

J. Basanavičius, Lietuvos valstybės kūrėjas, yra pasakęs: „Ant šitų kalnų, galiu drąsiai sakyti, susitvirtino mano lietuviškumas.“  Taip ir mes, turime vilties, dalyvavę renginyje, grožėjęsi piliakalnių vaizdais, klausęsi legendų ir eilių, prisidėsime prie šių didingų gamtos paminklų išsaugojimo.

Tai buvo vienas iš projekto  „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“ renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio