Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje esančioje Išmaniojoje jaunimo erdvėje vyko neeilinis ir labai kūrybiškas susitikimas su jaunosios kartos menininke, Vilniaus dailės akademijos absolvente, grafike, iliustratore ir komiksų autore  Anna Pavlova (slapyvardis: Pencil Mood). Jos darbai įprasmina reklamas, albumų viršelius, kabo parodose, sutinkami gatvėse. Iliustratorė taip pat organizuoja atviras komiksų dirbtuves, taip skleisdama šio žanro žinomumą ir didindama susidomėjimą.

Susitikimas prasidėjo nuo pažinties su kūrybinių dirbtuvių edukatore, jos kūryba, su komikso apibrėžimu, jo atsiradimo istorija. Dalyviai nustebo sužinoję, jog komiksai gali būti įvairių žanrų, pvz., herojiniai, fantastiniai, istoriniai, politiniai, detektyviniai, tylieji ir kt. Juokaujama, kad komiksų gyvavimas prasidėjo dar akmens amžiuje (kaip piešinių uolose). Neatsirado nei vieno, neskaičiusio komiksų. Mėgstamiausiais susirinkusieji įvardijo Žmogų vorą, antiną Donaldą.

Visus sužavėjo lietuviškų komiksų kūrėjai, kurių, pasirodo, yra visai nemažai! Vis dėlto smagiausia susitikimo dalis buvo komiksų piešimas. Anna Pavlova kiekvieną padrąsino išlaisvinti savo fantaziją, atsakinėjo į visus rūpimus klausimus. Savo pieštus komiksus kūrybinių dirbtuvių dalyviai paliko bibliotekos darbuotojoms, kurios surengs šaunią parodą. Ją galės pamatyti kiekvienas!

Jeigu susidomėjai, tačiau nesi artimiau susipažinęs su šiuo žanru – užsuk į biblioteką! Čia rasi ne tik vaikiškų, bet ir suaugusiems skirtų komiksų!

Tai buvo dar vienas (bet tikrai ne paskutinis!) projekto „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“  (Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos Kultūros ministerija) renginys.

Išmaniosios jaunimo erdvės,
Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio