Lietuva pagal patyčias patiriančių vaikų dalį išsiskiria visoje Europoje. Organizacijos „Gelbėkim vaikus“ atliktas tyrimas skelbia, kad vienokių ar kitokių patyčių yra patyrę net pusė mokyklose besimokančių vaikų. Ir tos patyčios vis nuožmesnės, rafinuotesnės.

Pasikalbėti apie patyčias mokyklose  su seimo nariu, aktoriumi, režisieriumi, knygos „Šarkos sielos šauksmas“  autoriumi   bei dviejų dukrų tėčiu Robertu Šarknicku spalio 9 d. popietę į Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialą susirinko VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų vaikų dienos centro, Alytaus Volungės pagrindinės mokyklos bei Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos mokiniai.

Renginio pradžioje vaikai pasižiūrėjo filmą apie patyčias mokykloje.  Po filmo peržiūros tarp mokinių užvirė diskusija kaip buvo galima pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje, ar suaugusieji gali padėti vaikams susidoroti su jiems iškilusiomis problemomis...  Robertas Šarknickas prisiminė savo vaikystės išgyvenimus, prisipažino ir pats  vaikystėje patyręs patyčias.  Mokiniai drąsiai uždavinėjo klausimus apie seimo nario vaikystę, išgyvenimus, patirtus negatyvius jausmus. Kiekvienas uždavęs Robertui Šarknickui klausimą buvo apdovanotas tušinuku. Renginio pabaigoje vaikams seimo narys padovanojo saldžią dovaną - šakotį, o bibliotekai  - pluoštą taip reikalingų vaikiškų knygų.

Vidzgirio bibliotekos renginys „Patyčioms Ne!”  neišspręs  patyčių bei smurto  problemų mokyklose,  bet  susitikimas bei nuoširdus pokalbis su žymiu žmogumi, vaikams  galbūt įkvėps pasitikėjimo bei drąsos  priešintis smurtautojams. Taip pat padės suprasti,  kad viską galima įveikti  ir gyventi visiems draugiškoje  aplinkoje .

                                        Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio