Lietingą spalio 13 dieną Draugystės Saulė iš Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus atkeliavo į Alytaus Dainavos pagrindinę mokyklą. Saulę pasitiko mokyklos direktorė Edita Matulevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Grušauskienė, mokytojos metodininkės Zina Bražinskienė ir Danguolė Stagniūnienė bei gausus mokinių būrys.

Vaikų bibliotekos darbuotoja Daina Krukonienė atsinešė stebuklingą prisiminimų skrynelę, kuri buvo pilna įvairiausių daiktų, susijusių su Draugystės Saulės pynimu. Kiekvienas, išsitraukęs tai adatą, tai pieštuką, tai siūlų ar vąšelį, turėjo prisiminti Saulės pynimo akimirkas.

Kad pasakojimas buvo tikras ir nesumeluotas, įrodė skaidrės. Vaikai prisiminė visą netradicinę veiklą: aktorės Eglės Juškaitės skaitytas pasakas, meninio proceso pritaikymą matematikoje (kiek metrų siūlų sunerta vąšeliu, sunaudota klijų, kartono, karoliukų), linksmą šurmulį bibliotekoje.

Mokiniai išradingai pristatė Saulę mitologijoje ir moksle, skaitė sakmes, iliustravo mįsles. D. Krukonienė pasekė pasaką „Kodėl saulė varlių nešildo“ , o vaikai tapo varlių choru.

Mokyklos direktorė E. Matulevičienė pasidžiaugė darbščiais mokiniais, paskatino visus būti dar draugiškesniais, tolerantiškesniais.

Džiugu, kad Draugystės Saulė jau pradėjo savo kelionę!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio