Sužinoję, kad pirmąjį lapkričio penktadienį Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje lankysis kunigas Algirdas Toliatas, alytiškiai subruzdo. Išsiilgę gyvo ir šilto bendravimo bei diskusijos apie pamatines vertybes jie plūste užplūdo biblioteką. Tad salė greitai pradėjo „braškėti per siūles“, o žmonės būriavosi net lauke. Tačiau niekada nėra padėties be išeities. Greitai buvo rastas sprendimas – renginys perkeltas į svetingai duris atvėrusią daug didesnę Šaulių namų salę.

Charizmatiškasis svečias kun. Algirdas Toliatas ir jo darbai randa kelią į klausytojų ir skaitytojų širdis, tad itin išsamaus pristatymo nereikalauja.

Algirdas Toliatas baigė Vilniaus kunigų seminariją, studijavo Prancūzijoje. 2007 m. buvo pašventintas kunigu. Po studijų Italijoje 2012 m. apsigynė dvasinės teologijos licenciato laipsnį ir buvo paskirtas kunigu Šv. Rapolo bažnyčioje. Nuo 2013 m. eina vyriausio Lietuvos policijos kapeliono pareigas.

Dar tik pernai pasirodžiusi pirmoji kun. Algirdo Toliato knyga „Žmogaus ir Dievo metai“ jau sulaukė beveik dešimties leidimų. Ši knyga – liturginių metų pamokslų ciklas. Liturginiai metai – tai kaip Dievo ir žmogaus gyvenimo ciklas. Prasideda puošniu ir spalvingu pasiruošiamuoju adventiniu laikotarpiu ir baigiasi Kalėdomis – Dievo ir žmogaus gimimu mūsų sielose, kur nereikia nieko vaidinti, nes nėra prieš ką.

Šiemet jau galima semtis išminties lobių iš naujos kun. A. Toliato pamokslų knygos – „Gerumo liūnas“. Interpretuodamas Šventojo Rašto fragmentus autorius nagrinėja psichologines, dvasines, moralines ir vertybines problemas. Kunigas Algirdas kreipiasi į visus – tikinčiuosius, netikinčiuosius ir ieškančiuosius. Jo žodis įtaigus ir įtikinamas, jo santykyje su Dievo Žodžiu iškyla ne tik tūkstantmetė krikščionybės istorija, bet ir tikėjimo bei modernybės sąsajos. Knygos tikslas – ne tiek plėsti pažinimą, kiek padėti gilintis į savo sielą ir sąžinę. Ji kviečia žmogų sąmonėti ir skatina jo pokytį bei dvasinę pažangą.

Abi kunigo Algirdo Toliato knygos tikrai nedulka knygynų lentynose – vos pasirodžiusios, jos yra išgraibstomos. Alytiškiai, atvykę į susitikimą su šia charizmatiška asmenybe taip pat išsirikiavo į gyvą eilę, tikėdamiesi vienu kitu žodeliu persimesti su knygų autoriumi ir, žinoma, gauti autografą.

Šaulių namų salėje kunigo Algirdo Toliato garsiai išsakomą minčių eigą publika sekė nuščiuvusi.

„Kartais mes sau užsibrėžiame tiek tikslų, kad daugiau nieko aplinkui nebematome. Kol žmogus išsikovoja vietą po saule, žiūrėk – jau ir vakaras. Mes tiek kovojam, kad galiausiai nebeturime ko parodyti ir nelabai kam tai būna įdomu, nors visą gyvenimą ėjome kaip tankas, skubėjom… Mes neturim nieko kito, kaip tik šiandien, čia ir dabar“, – susirinkusiems kalbėjo kun. A. Toliatas.

Belieka pacituoti šviesios atminties VDU profesorių Leonidą Donskį. Kilusias įžvalgas jis yra užrašęs taip: „Kunigo Algirdo Toliato pamokslai, man regis, yra XXI amžiaus kunigo kreipimasis į visus – tikinčiuosius, netikinčiuosius ir ieškančiuosius. Kai kurie jo žodžiai man atrodo tokie įtikinantys, kad pagaunu save galvojantį, jog turbūt pats mėginčiau savo ar draugo tikėjimą pažadinti panašiu kreipimusi ir jam artima tiesosakos forma.“

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio