Spalio 27-ąją Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius pakvietė gausų būrį miesto vaikučių į literatūrinius pusryčius su Lietuvos prozininku, gamtininku, fotografu, aplinkosaugininku, radijo laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi. Tai turbūt labiausiai gamtą jaučiantis rašytojas, parašęs daugiau kaip 50 grožinės literatūros ir pažintinių knygų vaikams bei suaugusiems apie Lietuvos gamtą. Knygų pasakojimai lyg šaltinio vanduo – skaidrūs, o knygose pateikiami faktai nenusileidžia žinynams. 2006 metais knyga „Velniukas ir vieversiukas“ išrinkta Metų knyga vaikams, o 2016 metais Metų knyga vaikams išrinkta „Maži ežiuko sapnai“.

S. Paltanavičius mintimis sugrįžo į vaikystę, papasakojo apie tėvelius, meilę knygoms, kurių jam taip trūko, gyvūnus, kuriuos jis augino. Pristatė savo kūrybinį kelią, įdomias knygų ir jų personažų atsiradimo istorijas. Visus nustebino gamtininko gebėjimas pamėgdžioti Lietuvos paukščius.

Vaikai pastebėjo, kad su savimi S.Paltanavičius atsinešė didelę kuprinę. Paklaustas, kas kuprinės viduje, atsakė, jog ji sveria apie 30 kilogramų, o viduje – neatsiejamas kelionių draugas – fotoaparatas. Susirinkusieji susižavėję klausėsi, kaip svečias prisišaukia nufotografuoti lapę apsimesdamas pelyte.

Rašytojas atsakinėjo į pačius įvairiausius vaikų klausimus. Ar patinka rašyti vaikams? Kaip parašyti laišką gyvūnui? Kokią mokyklą baigė? Ar vaikystėje buvo išdykęs?

Svečias į susitikimą atvyko ne tuščiomis. Su savimi atsivežė knygelių „Kas girelėj ošia“, kuriomis apdovanojo teisingai atsakiusius į klausimus, o vėliau ir visus dalyvavusius.

Susitikimas buvo šiltas. Dar ilgai niekas nenorėjo skirstytis: autorius dalijo autografus, fotografavosi, bendravo. Atsisveikindamas S. Paltanavičius vaikų paprašė į gamtą eiti atvira širdimi, su pagarba, kaip į svečius, mylėti gimtąją kalbą, būti atviriems kūrybai.

Tai buvo vienas iš projekto „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“ renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio