Turbūt daugelis vaikų skaitę knygas smagiais pavadinimais: „Krakatukų jūra“, „Krakatukai sniegynuose“, „Krakatukų pievelė“, „Trenktukė, liūno vaikas“. Todėl Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekoje skaitytojai nekantriai laukė susitikimo su bene žymiausia šiuolaikine rašytoja Renata Šerelyte, rašančia ir vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiems. Autorės kūryba įvertinta įvairiomis literatūrinėmis premijomis, šešios knygos nominuotos Metų knygos rinkimams. Pagal jos romaną „Vardas tamsoje“ režisierė A. Marcinkevičiūtė sukūrė filmą. O apie pačią rašytoją R. Šerelytę sukurtas filmas „Sapno siūlas“.

Rašytoja papasakojo apie kūrybinio kelio pradžią, vaikystės knygas ir nuotykius, prisiminė, kokia pati buvo paauglystėje. Pirmąjį eilėraštį apie kaimynės katiną „Uršulės katinas“ parašė būdama dešimties. Kaip pati prisipažino, šlovė užklupo paauglystėje.

Prozininkė, poetė, literatūros kritikė, dramaturgė R. Šerelytė šiuo metu yra trisdešimties knygų (su vertimais į užsienio kalbas) autorė. Vaikų skaitomiausią knygą apie krakatukus įkvėpė parašyti  T. Jansson kūrinys  „Troliai Mumiai“.  Viena serijos knyga rašoma apie pusmetį. O knygos siužetas kartais gimsta per kelias minutes.

Anot autorės, vaikams rašyti nelengva. „Nors man patinka rašyti visiems, tik vaikų literatūra mane išmokė rašymo džiaugsmo. Reikėtų tai perkelti ir į suaugusiems skirtą rašymą. Vaikams nepameluosi, jie nori nuotykių“. Pati R. Šerelytė vaikystėje buvo neramios sielos mergaitė, mėgo žaisti berniokiškus žaidimus, todėl su vaikais linksmai diskutavo ne tik apie kūrybą, bet ir sportą,  žaidimus.  Susirinkusieji bibliotekos viešnią apibėrė įvairiausiais klausimais, garsiai skaitė jos eilėraščius, fotografavosi.

Atminimui R. Šerelytė pasirašė vienoje iš Vaikų bibliotekos knygų, su visais susitikimo dalyviais piešė improvizuotą krakatukų pievelę, linkėdami  kūrybinio polėkio.

Šventei besibaigiant  į svečius užsuko bibliotekos bičiulis ir geriausias skaitytojas – Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius Kęstutis Miliauskas. Susidomėjęs R. Šerelytės kūryba direktorius, patartas pačios autorės, išsirinko romaną „Mėlynbarzdžio vaikai“.

Tai buvo vienas iš projekto „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“ renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio