Ši savaitė ypač turininga. Literatūriniai susitikimai veja vienas kitą. Šiandien Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje svečiavosi Daiva Čepauskaitė – poetė, dramaturgė, aktorė. Jos pjesės statomos beveik visuose Lietuvos teatruose. 2007 m. už pjesę „Pupos“ kūrėja apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia nacionalinės dramaturgijos autorė. 2011 m. už pjesę „Aš tave užmiršau“ bei už pilietinę ir moralinę drąsą Sugiharos fondo paskelbta metų Tolerancijos žmogumi.

Daivos Čepauskaitės pjesės vaikams buvo pastatytos Lietuvos teatruose: „Pimpės gimtadienis“ , „Šaltoji širdis“ , „Lakštingala“ – Kauno jaunimo kameriniame teatre, o „Sniego gniūžtės paslaptis“ , „Kai krenta žvaigždės“ , „Bulvinė pasaka“ – Kauno lėlių teatre.

D.Čepauskaitė išleido tris eilėraščių rinkinius: „Bevardžiai“ , „Suvalgiau vieną spanguolę“ , „Nereikia tikriausiai būtina“. Šis eilėraščių rinkinys buvo pripažintas geriausia 2004-ųjų poezijos knyga, o autorė išrinkta įsimintiniausia Kauno menininke. 2005 m. rašytoja tapo 41-ojo Poezijos pavasario laureate.

O šiandienos susitikimas su kūrėja ypatingas tuo, kad Vaikų biblioteka pirmoji Lietuvoje pamatė dar dažais kvepiančią naujausią D. Čepauskaitės poezijos knygą vaikams „Baisiai gražūs eilėraščiai“, kurią sudaro trys dalys: „Gražūs eilėraščiai“ , „Baisūs eilėraščiai“, „Virtuvės poezija“. Išgirdome pačios poetės skaitomus eilėraščius. Vaikai juokėsi, aikčiojo. Prašė paskaityti dar ir dar vieną kūrinėlį. Galiausiai bibliotekos viešnia paprašė, kad paskaitytų patys vaikai.

Susitikimo akcentu tapo raudonskruostės spanguolės. Visi vaišinosi šiomis miško gėrybėmis, raukėsi, juokėsi, o poetė pasakė, kad „poezija lyg spanguolė gali būti ir saldi, ir karti“.  Susirinkusieji piešė spanguoles, linkėjo kūrybinės energijos autorei,  gerų skaitytojų bibliotekai.

Susitikimo dalyviams buvo viskas įdomu: kiek rašytojai metų? kiek knygų parašė? kodėl ji tapo rašytoja? Šiltas, spanguolėmis pakvipęs susitikimas baigėsi apsikabinimais, fotografijomis, maloniomis dovanomis.

Tai buvo vienas iš projekto „Kas pasakė, kad skaityti nuobodu ir nemadinga?!!-5“ renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio