Paskutinio rudens mėnesio pilkesį praskaidrino šviesa ir kontrastingos spalvos. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos salėje pristatyta akvarelės kursų lankytojų darbų paroda „Lapkričio lietus“. Paveikslus joje eksponuoja net dvylika autorių: Giedrė Lisovskaja, Diana Vaitkevičienė, Jurgita Tamulienė, Joalita Antanevičienė, Irma Vaidišienė, L. Milšinienė, Vaiva Danilova, Danutė Bulsienė, Aušra Deltuvienė, Roma Dimšienė, Violeta Židonytė, Gabija Ruplėnaitė. Paroda mėgėjiška, tačiau labai graži ir spalvinga, o kai kurios autorės jau taip patobulėjusios, jog pradeda „kvėpuoti į nugarą“ profesionaliems akvarelininkams.

Akvarelės kursus jau ne vienerius metus veda alytiškis dailininkas Benjaminas Jenčius. Turintis daugybę įvairiausių kūrybinių patirčių ir pats jau beveik iki tobulybės įvaldęs aikštingąją akvarelę, B. Jenčius parodos atidaryme džiaugėsi, jog jo mokinės yra tokios gabios, kad gal kai kur jau net ir savo mokytoją pralenkia. Kai kas Beno mokymus įsigudrina lankyti net ir po keletą kartų, bet vis atsiranda ir pradedančiųjų mokinių. Yra ir tokių entuziasčių, kurios į Alytaus dailiųjų amatų mokykloje vykstančius kursus nepasibrangina važinėti net iš kitų miestų – Prienų, Kauno.

„Per daug nespausti, duoti daug laisvės ir individualaus dėmesio“, – taip suaugusiųjų pedagogikos paslaptis, vis gudriai šyptelėdamas į ūsą, apibūdino Benjaminas Jenčius. Kad tai nėra tik tušti žodžiai, įrodo jo darbo vaisiai – suaugusiųjų tapybos kursų autorių darbų pritapyta tiek, kad Alytuje jau surengta septinta paroda. Ir viskas tik labiau įsibėgėja.

Mokinės dėkojo mokytojui už kantrybę ir suteiktą galimybę, ištrūkus iš darbų sūkurio, išsilieti kūryboje. O poetinio talento nestokojanti viena parodos autorių – Violeta Židonytė - net paskaitė eilėraštį, kurį dedikavo Benui.

Paroda „Lapkričio lietus“ bibliotekos salėje veiks iki gruodžio 6 dienos. Jeigu jums šis laikotarpis atrodo bespalvis, kviečiame apsilankyti parodoje ir atrasti valiūkiškas akvareles, skaidrių, perregimų dėmių žaismą ir įvairiausius nuotaikos atspalvius.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio