Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje Alytaus Jaunimo centro dramos studija „Skrajokliai“ parodė spektaklį pagal K. Čiukovskio  kūrinį „Daktaras Aiskauda“ . Studijos režisieriai Ieva Ivanauskienė ir Jonas Gaižauskas. Studija veikia jau ketverius metus. Jaunieji aktoriai vaidina mokyklose, darželiuose. Šių metų birželio mėnesį Lenkijoje Wigraszek teatrų festivalyje su spektakliu „Koridoriaus vaikai“ tapo laureatais.

Smagu, kad jaunieji aktoriai randa laiko knygai – jie dažni mūsų bibliotekos skaitytojai. Skaitydami knygas jie ne tik plečia savo akiratį, bet ir pasisemia kūrybinių idėjų. Režisierius Jonas Gaižauskas taip pat mūsų bibliotekos bičiulis.

Linksmas, nuotaikingas spektaklis įtraukė žiūrovus į geraširdžio daktaro ir jo draugų nuotykius. Vaikai ne tik keliavo į Afriką kartu su spektaklio personažais, bet dar kartą prisiminė, kaip svarbu valyti ir prižiūrėti dantukus. Dainos, šokiai, muzikos garsai, puiki aktorių vaidyba sužavėjo visus dalyvavusius. Vaikams patiko visi personažai: plastiškoji papūga, geraširdis daktaras Aiskauda, juokingieji plėšikai, beždžionės, linksmoji kiaulytė, krokodilas, namų tvarkytoja.

Mažieji žiūrovai, nutilus aplodismentams, padėkos žodžiams, nupiešė originalų  dėkojimo aktoriams plakatą, kuris papuošė bibliotekos erdvę, ir patys, niekieno neraginami, suvaidino keletą patikusių epizodų. Daktaras Aiskauda leido visiems susirinkusiems suvalgyti po saldainiuką!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio