Pasaulis kinta, ir vaikai jau neturi kada skaityti pasakų. Jie žaidžia kompiuteriais, o jų rankose vietoj knygos – mobilusis telefonas.

Pasakos paruošia vaikus gyvenimui – supažindina, kad yra gerų ir blogų žmonių, darbų. Jei reikėtų išrinkti seniausią pedagogikos metodą, juo neabejotinai taptų pasakos. Būtent per jas, nuo seniausių laikų keliaujančias iš lūpų į lūpas, būdavo perduodamos žinios apie pasaulį. Pasakos – vienas linksmiausių būdų mokytis. Vaiko žodynas pasipildo įvairiais „spalvingais“ žodžiais, mažieji sužino, kur juos taikyti, kaip vartoti.  Skaitydami pasakas vaikai geriau suvokia tekstą, išmoksta rišlaus pasakojimo.

Lapkričio  23 dienos rytmetį  Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale vyko  atvira  pamoka  „Atverkim pasakai duris“.   Į pamoką Vidzgirio  bibliotekoje atėjo Alytaus „Volungės“  pagrindinės mokyklos trečiokai  su savo mokytoja Raimonda Jurgaityte . Čia jų laukė  garsinių knygelių paroda “Stebuklingam pasakų pasauly“ . Mokytoja Raimonda Jurgaitytė vaikams buvo parengusi užduočių apie pasakas.  Mokiniai patys sekė savo sukurtas pasakas. Grupelė vaikučių savo kūrybos pasaką netgi suvaidino.  Bibliotekininkė Rasa vaikams papasakojo, kokios pasakų knygelės bibliotekoje gyvena  bei pasekė pasaką be galo „Kiškis“. Vėliau trečiokėliai klausė garsinės pasakos  „Mamulė  Mū laipioja po medžius“ ir atsakinėjo į įvairius klausimus. Kokius pasakos veikėjus jie girdėjo? Koks pamokymas slepiasi šioje pasakoje?

Mokytojos Raimondos  ir bibliotekos darbuotojų bendros pastangos  vaikus sudominti pasakomis, buvo sėkmingos. Mokiniai įvairias užduotis atliko linksmai bei klausė pasakų  taip susidomėję, jog bibliotekininkės Rasos sektą pasaką be galo „Kiškis“,   išmoko atmintinai  ir pasekė patys: „Bėgo kiškis per girią, bumpt...“.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio