Gruodžio 5 d.  Alytaus „Volungės“  pagrindinės mokyklos etnokultūros būrelio mokiniai turiningai praleido popietę Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale. Mokiniai atsinešė pačių pintus advento vainikus, uždegė pirmąją Šv. Kalėdų laukimo savaitės žvakelę.

Bibliotekininkė Rasa Armanavičienė papasakojo ne tik apie Advento papročius, bet ir apie Šv. Barboros dieną , kuri tradiciniame kalendoriuje gruodžio 4 d., skirta avelių ir ožkų globai. Mokiniai sužinojo, jog gruodžio 6 d. – Šv. Mikalojaus vardadienis, nuo seno vadinamas Arklių diena. Į ėdžias šeimininkai tą dieną pripildavo sočiai avižų, kad arkliai pavasario sulauktų stiprūs. Reikia gi pamaloninti arklelius už sunkų jų triūsą. Vaikai  klausėsi advento dainų dzūkų tarme, melodijos  jiems pasirodė labai liūdnos.

Etnokultūriniai  renginiai vaikus supažindina su gimtąja  kultūra, papročiais, leidžia pajausti protėvių gyvenimo būdą, džiaugsmus bei vargus.  Advento popietė Vidzgirio bibliotekoje vaikus praturtino dvasiškai, mokiniai į savo širdį įsileido artėjančių Šv. Kalėdų laukimą.

Dėkojame Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio bibliotekininkėms už prasmingai praleistą laiką.

Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos etnokultūros būrelio vadovė Danutė Šalaševičienė

Joomla SEF URLs by Artio