Adventinis laikotarpis – susikaupimo  ir apmąstymo laikas, atnešantis pasikeitimų ne tik gamtoje, bet ir sieloje. Gruodžio 12 d. Alytaus Jurgio Kunčino  viešosios bibliotekos  Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius pakvietė skaitytojus į dvasingumo popietę „Gerumu sušildyk“.

Bibliotekos viešnios –Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Prienų rajono filialo mišraus vokalinio ansamblio „Puriena“ narės – pripildė erdvę gera nuotaika, pasakojimais ir dainomis, kurias kartu su ansambliu dainavo visi susirinkusieji. Skambėjo kalėdinės, lietuvių liaudies dainos, romansai.

Visos „Purienos“ narės spinduliuoja šiluma ir gerumu, bet ypatingai visus sužavėjo dvasine stiprybe, gyvenimo džiaugsmu ir energija trykštanti  ansamblio vadovė Onutė Matusevičiūtė. Ji priminė svarbiausias šio laikotarpio tradicijas, tikėjimus, draudimus ir burtus bei rytų aukštaičių tarme pasekė pasaką su dainuojamaisiais intarpais.

Smagu, kad popietėje dalyvavo Janina Kazlauskienė – karpinių parodos „Snaigių šokis“ ir Zina Bražinskienė – parodos „Moteris. Retro“ autorės. Zina Bražinskienė paskaitė savo kūrybos eilių.

O kokia šventė be staigmenos! Geroji ragana ( Alytaus švento Benedikto gimnazijos 3 klasės mokinė Vytė Sabonytė) ir jos padėjėja (Alytaus švento Benedikto gimnazijos  3 klasės mokinė Gabija Vaitulevičiūtė) nuskraidino į paslaptingą pasakų pasaulį ir visiems dalijo dovanas.

O Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Prienų rajono filialo pirmininkės Irenos Karsokaitės padovanotas baltas šviesos paukštis lai atneša Tikėjimą, Viltį ir Meilę į kiekvieno skaitytojo namus!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio