Knyga – svarbus veiksnys, turintis įtakos vaiko formavimuisi. Knygos ne tik suteikia informacijos, bet lavina vaizduotę, leidžia pasinerti į nuotykius bei įvairias istorijas. Niekada nėra per anksti supažindinti vaiką su knyga. Taip po truputį atsiranda susižavėjimas knygomis bei jose aprašytomis istorijomis.

Gruodžio 19 ir 20 dienomis Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale apsilankė  net dvi  vaikų  grupės: Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ ugdytiniai su savo auklėtoja Milda Urbanavičiene  bei  Alytaus Dzūkijos pagrindinės  mokyklos pirmokai, kuriuos į biblioteką atlydėjo mokytoja Irma Gruzinskienė.  Bibliotekoje vaikai atrado daugybę įvairiausių knygų: karpytų, žaislinių, garsinių, apie žvėris, dangų ir žemę, automobilius, riterius ir princeses, žmogaus kūną ir t.t.  Mergaitės  galėjo išbandyti burtų magiją, nes su muzikine burtų lazdele kiekviena mergaitė „pavirsdavo“ į  pačią tikriausią fėją. Mažieji vyrukai galėjo „valdyti“ knygeles ekskavatorius, garvežius bei kitas mašinas. Vaikams didelį įspūdį paliko garsinės bei Brailio rašto knygelės. Bibliotekos darbuotojos papasakojo vaikams apie elektroninę  skaitytojo kortelę, ko reikia ją įsigyjant, kokios bibliotekos taisyklės, kaip knygeles reikia saugoti...

Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos pirmokėliai įsigijo „žaliąsias“ skaitytojo bilieto korteles ir prisijungė prie plataus bibliotekos draugų bei knygų mylėtojų rato. Tikėtina, jog šie vaikai atrado stebuklingą knygų pasaulį, todėl dažnai užsuks į biblioteką pasiimti  knygos, o mažieji „boružiukai“ kartu su savo tėveliais taip pat dažnai aplankys knygelių namus.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio