Mėgstamų knygų turime visi, jas mielai skaitome  patys ir norime išsaugoti kitiems, kad ir jie patirtų skaitymo džiaugsmą ar surastų reikalingą informaciją.  Tie, kurie myli knygą, ją saugo, aplenkia, nelanksto puslapio kampelių, o įdeda  tarp puslapių knygų skirtuką.  Pratinti skaityti knygas, vertinti jas, mokyti  jas saugoti reikėtų  pradėti nuo vaikystės. Nereikia  pirkti brangaus knygų skirtuko, malonu patiems pasigaminti originalų, savitą.

Sausio 24 d. rytmetį pasigaminti knygų skirtuko į Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialą atskubėjo Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ ugdytiniai. Kaip pasigaminti skirtukus juos mokė Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos specialioji  pedagogė metodininkė Ilona Nedzinskienė.

Prieš pradedant skirtukų gamybą, vaikučiai papasakojo kaip jie saugo knygeles. Mažyliai atviravo, kad jie tarp knygelių deda pieštukus, popierėlius ir kitokius buitinius daiktelius. Mokytoja Ilona Nedzinskienė  ne tik supažindino su skirtukų gamybos subtilybėmis, bet ir uždavė vaikučiams mįslių apie knygeles. Priešmokyklinės grupės vaikai  parodė, kad jau patys moka neblogai skaityti. Todėl  iš mokytojos Ilonos darželinukai gavo dovanų knygelę. Vaikai pažadėjo ją  būtinai perskaityti pas save grupėje, prieš popiečio miegelį.  Kad neužmirštų, kurioje vietoje baigė skaityti, pažadėjo įsidėti pačių pasigamintą skirtuką.

Skirtukų gamyba vyko nuotaikingai, linksmai, su pirštelių gimnastika, su dainingomis skaičiuotėmis. Vaikučiai padedami mokytojos Ilonos ir savo auklėtojos Vilmos Pilkienės  pasigamino spalvingus knygelių skirtukus, kuriuos parsineš į namus.

Na, o jeigu Jūs norite pasigaminti savo originalų skirtuką, tai jums reikės: gražaus raštuoto ar tiesiog spalvoto kartono, jei pageidaujate – ir plonesnio įvairiaspalvio popieriaus;  žirklių;  pieštuko;  pieštukinių klijų;  liniuotės; papildomų priemonių, kuriomis puošite skirtukus (tai gali būti antspaudai, lipdukai, blizgučiai ir pan.) ir žinoma fantazijos.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio