Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atidarytas JAV ambasados informacinis terminalas „Pažink Ameriką“. Ceremonijoje dalyvavo JAV ambasados Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Heather E. Steil, šios ambasados Viešųjų ryšių skyriaus kultūros reikalų specialistė Jūratė Kirvaitienė bei Grantų ir išorinių ryšių koordinatorius Saulius Montvila. Svečius pasitiko Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistas Nerijus Abromaitis.

JAV ambasados Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Heather E. Steil padėkojo bibliotekos direktorei Giedrei Bulgakovienei už geranorišką bendradarbiavimą.

„JAV mato veržlų Lietuvos progresą. Ambasados darbuotojai stengiasi kuo dažniau išeiti už įstaigos pastato ribų, kuo daugiau keliauti po Lietuvą, susipažinti su šios šalies kultūra, geografija. Džiugu užmegzti ryšius ir su Alytumi. Malonu pasveikinti šio miesto bendruomenę su JAV pažintinio terminalo atidarymu bibliotekoje“, - renginyje kalbėjo Heather E. Steil.

Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė atrado ir daugiau JAV ambasados ir Alytaus bibliotekos bendradarbiavimo sąsajų:

„2014 metais bibliotekoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorės pavaduotojas p. Robert Silberstein, JAV ambasados Kultūros reikalų specialistė Inga Sidrys ir kiti ambasados darbuotojai. Jie bibliotekai įteikė JAV ambasados dovanojamų knygų rinkinį. Šios lauktuvės bibliotekos fondus papildė žymiausių amerikiečių autorių knygomis, mokomąja literatūra, leidiniais, praplečiančiais žinias apie JAV. Jomis alytiškiai sėkmingai naudojasi iki šiol, - sakė G. Bulgakovienė ir atsiminė faktų iš dar tolimesnės praeities: - Daug bendrauta ir bendradarbiauta ir su Amerikos informacijos centru.“

Renginyje dalyvavę Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai nekantravo išbandyti terminalo galimybes, pasivaržyti ambasadorių surengtame klausimų-atsakymų žaidime. Nepabūgę užsienio kalbos iššūkių (didžioji renginio dalis vyko anglų kalba be vertimo), jie kaip riešutus gliaudė klausimus apie JAV.

Informacinis terminalas „Pažink Ameriką!“ - tai interaktyvus mokymosi įrankis skirtas Lietuvos moksleiviams ir ne tik. Panašūs terminalai jau sėkmingai įrengti Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Utenoje, Druskininkuose, Trakuose, Pagiriuose ir Zarasuose. Informacinis terminalas – puikus, interaktyvus būdas sužinoti apie JAV geografiją, istoriją, kultūrą, garsius žmones.

Moderniame infoterminale patraukliai pateikiama informacija apie Amerikos gamtą, visuomenę, politiką, kultūrą turizmo galimybes bei vizų išdavimo tvarką. Pasinaudodami lietimui jautriu ekranu moksleiviai ir studentai gali sužinoti apie studijų galimybes JAV, tobulinti geografijos žinias, melomanai – išgirsti visų laikų gražiausias melodijas, o norintys pareikšti savo nuomonę apie amerikiečius gali išrinkti labiausiai nusipelniusias JAV ir pasauliui asmenybes. Informacija terminale „Pažink Ameriką!” pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Terminalas leidžia žmonėms virtualiai „pakeliauti“ po Ameriką, sužinoti naujų istorinių ar geografinių faktų, labiau suprasti JAV kultūrą ir tuo pačiu smagiai praleisti laiką.

Įrengus JAV pažinimo terminalą, prasiplėtė Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Jaunimo erdvės galimybės. Žvelgiama ir į ateitį. Bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė su svečiais iš ambasados aptarė galimybę organizuoti Alytaus jaunimui skirtą edukacinę, JAV istoriją, geografiją ir kultūrą pristatančią veiklą, kurioje dalyvautų JAV diplomatai.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio