Žmogus ateina iš savo vaikystės, o lėlė iš sapnų bei svajų pasaulio.

Gegužės 9 d. rytmetį Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale pasigaminti savo vaikystės sapnų lėlę susirinko Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ vaikučiai.  Kaip sukurti savąją skudurinę Onelę, Barborą ar kitu vardu pavadintą lėlę, kūrybos paslaptimis pasidalijo Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ auklėtojos Milda Urbanavičienė ir Vilė Mikelionienė.

Vadovės vaikučiams priminė  lėlių atsiradimo istoriją. Pasak auklėtojos Mildos, lėlių gamyba nėra sudėtinga. Tai, esą, kaip abėcėlė – ją išmokęs, kiekvienas rašo savaip. Kuriant lėlę, svarbiausia yra pajusti jos charakterį, tada jai bus jauku savajame kūnelyje.

Lėlių gamyba vyko labai susikaupus, kiekvienas mažylis prieš pradėdamas gaminti sugalvojo norą ir stengėsi jį „įdėti‘ į  savą kūrinį. Mažos vaikų rankelės tiesė siūlą prie siūlo, rišo, vijo, dėjo pagaliukus, piešė akeles ir sukūrė savo nepakartojamas lėles. Vieno lėlė svajinga, kito – liūdna, kita lėlytė tikra valiūkė, kaip ir mes visi, maži ir dideli, visokie būname.

Savo pagamintus žaislus vaikai išsinešė namo. Kiekvienas mažylis sakė, kad tai bus jo  pati  mylimiausia lėlė – norus pildanti, į sapnų karalystę nunešanti.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio