Gegužės 9-oji – Europos diena – alytiškiams primena, jog esame tie, kurie drauge su kitais kuriame šiuolaikinę Europą. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos jaunimas šią Europoje ir pasaulyje minimą dieną įprasmino savaip. Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje jie surengė „Protų kovas“. Klausimus, reikalaujančius ir žinojimo, ir protavimo, gliaudė penkios jaunimo komandos ir viena suaugusiųjų garbės komanda, nekonkuravusi dėl pagrindinių prizų.

Renginio vedėjais tapo Matas Padegimas ir Kristina Marcinkevičiūtė. Šie jaunuoliai ir atsakymų vertinimo komisija yra MEPA ambasadoriai, veikliai prisidedantys prie tarptautinės programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (#MEPALietuva) įgyvendinimo.

Sudėtingas protų mūšis „Europos balsas, Europos paveldas“ pareikalavo nemažai pastangų. Komandos iš Alytaus miesto ir rajono atskleidė savo žinias apie Europos Sąjungos aktualijas, Europos parlamentą, turėjo pademonstruoti išprusimą Europos istorijos, geografijos ir kultūros srityse.

Šešis etapus įveikė šešios komandos: „Skamba teisingai“, „Vanagai“, „Alovė“, „Svinkūnaitės“, „Daugai“ ir „Dainava“. Dalyviai nekantriai laukė susumuotų rezultatų. Netrukus paaiškėjo, kad vos puse taško įveikusi artimiausius konkurentus pirmojoje vietoje atsidūrė komanda intuityviai pasirinkusi taiklų pavadinimą „Skamba teisingai“. Visi dalyviai gavo prizų, tad po renginio išsiskirstė daug sužinoję ir smagiai nusiteikę.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos

Joomla SEF URLs by Artio