„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę“, - sakė Astrida Lindgren.

Knygos ne tik suteikia informacijos, bet lavina vaizduotę, leidžia pasinerti į nuotykius bei įvairias istorijas. Skaitymas skatina protinę veiklą, tobulina kalbos įgūdžius, padeda ugdyti vaikų dėmesio koncentraciją, kūrybingumą, sugebėjimą įsijausti į kito asmens emocijas.

Gegužės 10 dienos rytmetį Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale apsilankė Alytaus pradinės mokyklos „Sakalėlis“ pirmokai. Susipažinti su Vidzgirio biblioteka  vaikučius į biblioteką atvedė mokytoja  Gražina Gurnevičienė. Bibliotekoje vaikai atrado daugybę įvairiausių knygų: karpytų, žaislinių, garsinių, audio, apie žvėris, žmogaus kūną, Brailio raštu parašytų pasakų ir t.t.  Mergaitės  galėjo patirti burtų smagumus, nes su muzikine burtų lazdele kiekviena mergaitė „pavirsdavo“ į  pačią tikriausią burtų fėją. Mažieji vyrukai galėjo „valdyti“ knygeles ekskavatorius, garvežius bei kitas mašinas. Bibliotekos darbuotojos vaikus supažindino su  bibliotekos taisyklėmis, elektroninio skaitytojo bilieto išdavimo sąlygomis, papasakojo kaip reikia knygeles saugoti ir t.t.

Tikėtina, jog šie vaikai atrado nuostabų knygų pasaulį, todėl dabar dažnai užsuks į biblioteką pasiimti knygelės ir su ja įdomiai praleis laisvalaikį.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio