Tamsiausiu metų laiku, taip norisi šviesos, kad daugelis  dar nesulaukę didžiausių metų švenčių, puošia  savo namus įvairiomis šviečiančiomis dekoracijomis. Dažniausiai interjero puošmenas įsigyjame prekybos centruose. Tačiau kartais tereikia tik idėjos kaip panaudoti nebereikalingus daiktus ir paversti juos originaliomis namų instaliacijomis.  Pasigaminti kalėdinius žibintus galima  iš stiklainiukų, nuo kurių kartais lūžta mūsų virtuvinės spintelės ar šiukšlių dėžės... Jie gali atgimti naujam gyvenimui ir dar atitarnauti mums kaip nuostabi  namų puošmena.

Lapkričio 29 d. rytmetį į  kalėdinių žibintų dirbtuves Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale rinkosi Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“  ugdytiniai. Kaip pasigaminti žibintus iš stiklainiukų, pamokė Alytaus Likiškėlių progimnazijos pradinių klasių mokytoja Gita Karnilienė.  Gita vardijo kokių priemonių reikės darant žibintus : stiklainiuko, klijų, spalvotų popierėlių, teptukų ir, žinoma, žvakelių.

Mažieji, padedami suaugusiųjų, kibo į darbą. Vaikai su didele išmone,  kūrybiškumu bei beribe fantazija,  tokia, kuri dažniausiai ir būna tik vaikystėje, dekoravo savuosius stiklainėlius, iš kurių kažkada valgė pomidorų padažą ar konservuotus žirnelius...

Kiekvienas pasigamino savąjį žibintą, išskirtinį,  padarytą  su  dideliu noru bei polėkiu, kuris tamsų vakarą apšvies namus  jaukia šviesa ir atneš džiugų švenčių laukimą.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio