Rugsėjo 19 dieną Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje svečiavosi mylimiausia vaikų poetė – Zita Gaižauskaitė. Pasipuošusi šventiniu rudeniniu apdaru kartu su vaikais poetė keliavo į paslaptingą Poezijos šalį.

Vos tik susirinkusieji išgirdo skambius, vaizdingus ir melodingus tekstus, kur sugyvinami daiktai, kur gyvūnai prabyla negirdėtais dialogais, kur pasakojami nuotykiai ir linksmos istorijos, nebeliko jokių barjerų. Visi kartu linksmai deklamavo, dainavo ir žaidė, džiaugėsi, stebėjosi ir smalsavo. „Kiek jums, poete, metų?“. „Kada parašėte pirmąjį eilėraštį?“. „Kokia storiausia jūsų sukurta knyga?“. Z. Gaižauskaitė ne tik šmaikščiai atsakė į mažųjų klausimus, bet ir pati domėjosi vaikų gyvenimu, jų džiaugsmais ir rūpesčiais.

Sunku ir suskaičiuoti, kiek daug knygelių poetė parašiusi! „Ta dainelė – aš pati“, „Po saulutės delnu“, „Pasisupk ant mano rankų“, „Draugaukime, žiogeli“, „Oro pilis“, „Žvalgos gatvėj šviesoforas“ ir daugelį kitų skambiais bei žaismingais pavadinimais. Paklausta apie apdovanojimus Z. Gaižauskaitė ypač džiaugėsi 1988 metais tapusi Poezijos pavasarėlio laureate, kuris vyksta kas antri metai Dzūkijoje, Pauosupėje, įamžindamas vaikų poeto A. Matučio atminimą. 2009 metais poetė apdovanota Vieno lito premija už eilėraščių rinktinę „Kur keliauji, debesėli?“. 2011 metais apdovanota Santakos garbės ženklu.

Pasak poetės, „neskaityta knygelė pilna ašarėlių“. Kad knygelės neverktų, vaikai žadėjo jas skaityti, lankytis bibliotekoje, augti smalsūs ir dideli!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio