Agnė Grigaliūnienė, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Išmaniosios jaunimo erdvės darbuotoja, rekomenduoja perskaityti keturias įtraukiančias knygas:

Sarah Dunant „Veneros Gimimas“. Knyga patiks mėgstantiems „keliones laiku“ - šis kūrinys alsuoja Renesanso laikų Florencijos dvasia, kuomet ypatingai klestėjo menas ir mokslas. Autorė istoriją perteikia itin įtaigiai ir tikroviškai. Siužeto linija yra labai įvairiapusė ir nenuspėjama – čia atskleidžiama ne tik jautri meilės istorija, menininkų gyvenimo peripetijos, bet ir tų laikų socialinės problemos, žmonių žiaurumas. Knyga įtaukia jau nuo pirmo sakinio, jos nesinori padėti į šoną.

Martin Page „Kaip aš tapau kvailiu?“. Ši knyga – kiek neįprasta ir keistoka, tačiau žavinti joje vaizduojamu ironija ir satyra. Pagrindiniam knygos herojui pabodo būti protingu ir jis, manydamas, jog kvaili žmonės gyvena geriau ir lengviau, daro viską, kad ir pats tokiu taptų. Ši istorija skaitytojui tikrai suteiks įvairių filosofinių minčių bei klausimų diskusijai bendraminčių rate.

Marianne Power „Kaip aš gelbėjau savo gyvenimą“. Tai autobiografinė knyga apie moterį, kuri pasiryžo pakeisti savo gyvenimą vykdydama užduotis, pateiktas populiariausiose saviugdos knygose. Autorė aprašo savo patirtį kelyje į laimę ir sėkmingą gyvenimą. Istorija gvildena vienišumo ir nepilnavertiškumo problemas, įkvepia optimizmo bei priverčia susimąstyti. Beje, skaitant šią knygą tiesiog neįmanoma nesijuokti!

Rasa Sagė „Tavo likimo krašteliu einu“.  Šioje knygoje susipina daugybės žmonių gyvenimo istorijos, kurios vis labiau ir labiau siejasi tarpusavyje. Skaitydamas knyga supranti, jog net mažiausias vieno žmogaus veiksmas ar pasirinkimas gali turėti milžiniškas pasekmes kito žmogaus likimui. Tai subtili ir įtraukianti istorija, primenanti, jog atsitiktinumų nebūna.

 

Agnė apie save:

„Neturiu savo mėgstamiausio žanro ar autoriaus, o į knygas stengiuosi žvelgti be išankstinių nusistatymų. Jei skaitydama prarandu laiko nuovoką, o istorija paliečia širdį – tuomet tai knyga, skirta man.“

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio