Minėdamos Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkės pakvietė į linksmą, šiltą, prasmingų pašnekesių pilną renginį vyriausius skaitytojus. O tokių, sulaukusių garbaus amžiaus, energingų, norinčių bendrauti, dalintis patirtimi, Vaikų biblioteka turi nemažai. Vyriausiajam mūsų skaitytojui sausio mėnesį sukaks 96-eri. Senolis domisi nuotykine ir istorine tematika, skaito fantastinę literatūrą, mėgsta dalintis sodininko ir daržininko patarimais.

Ponia Antanina, 91-erių metų senjorė, skaito klasikinę literatūrą, atmintinai deklamuoja Just. Marcinkevičiaus, Puškino, Lermontovo eiles, neria vąšeliu, mezga virbalais. Fenomenalios atminties moteris susitikimo metu pristatė vąšeliu nertus darbus, kuriais puošiasi pati, jos artimieji ir draugai. Buvusi pedagogė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja – guvi, linksma, mėgstanti bendrauti, domisi šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis ir geba jomis naudotis.

Renginio metu pasveikinome Julijoną Vytautą su garbingu 90-mečiu. Smagu, kai jis užsuka į mūsų biblioteką. Niekada netrūksta intelektualių pokalbių su šiuo įdomiu žmogumi politikos, istorijos, naujausios literatūros temomis.

Vaišindamiesi kalbėjomės apie literatūrą, gyvenimiškas patirtis, praeities ir dabarties panašumus bei skirtumus, ateities viltis.

Mažieji bibliotekos draugai senoliams dovanojo vaikišką juoką ir skambias eiles.

Brandus amžius – tai turtinga patirtis, prasmingas gyvenimas, o kartu praleistas laikas Vaikų bibliotekoje – džiaugsmas ir pagarba vieni kitiems!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio