Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje surengtas prisiminimų vakaras apie vieną talentingiausių pokario poetų Paulių Širvį „Amžinai, amžinai neramus“. Ši M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo poetinė kompozicija jau pristatyta daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių.

„Aktyvi kūrybinė P. Širvio veikla tetruko 15 metų, tačiau maža yra dainių, kurių gyvenimas būtų toks poetiškas ir apipintas legendomis“, – rašė Algimantas Baltakis.

Nuo jaunystės P. Širvys kūrė lyrinius eilėraščius, o patyręs karo žiaurumus nugrimzdo į dvejones ir vienatvę. Pagrindiniais motyvais tapo rūsti fronto kareivio ir skaudžios meilės patirtis. Pokario metais pasirodė P. Širvio pirmasis eilėraščių rinkinys „Žygio draugai“. Iš viso poetas išleido 6 knygas.

Aktorius Česlovas Stonys apie vieną talentingiausių pokario poetų sukūrė kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“. Tai – P. Širvio ir jo Vienintelės prisiminimai, laiškai, poeto kaimynų, draugų mintys ir dainos pagal P. Širvio tekstus.

„Didelis poetas, tikras, jautrus, teisingas, išmintingas, visoks ir todėl labai liūdna, kad vis mažiau žmonių, kuriems P. Širvio reikia“, – sako Č. Stonys.

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“...

Bibliotekoje susirinkusiai alytiškių publikai kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“ atliko aktoriai: Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis ir Pranas Zaremba.

Alytiškiai atėjo ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Atėjo į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. O bibliotekos erdvės nesutalpino visų norinčiųjų...

Parengė Jūratė Čėsnaitė

Straipsnyje panaudota LRT TV naujienų tarnybos inf.

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio