Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atidaryta senų teisės leidinių paroda „Prisilietimai prie teisės šaltinių – Lietuva iki 1940 metų“. Lietuvos teisininkų draugijos Alytaus skyriaus suorganizuota paroda – tai unikali galimybė pamatyti ir pavartyti M. Romerio universiteto saugyklose saugomas tarpukario Lietuvos teisininkų knygas.

Lapkričio 11 dieną paroda buvo pristatyta miestelėnams. Apie eksponatus visiems susidomėjusiems papasakojo Lietuvos teisininkų draugijos Alytaus skyriaus pirmininkas S. Kasiulis ir kolekcininkas S. Baliukas. Susirinkusieji į parodos pristatymą smalsavo, už ką buvo baudžiama pagal tarpukario Lietuvoje galiojusį Baudžiamąjį statutą, kokie buvo civiliniai įstatymai, ką tuo laiku numatė Lietuvos Konstitucija, kokios buvo Baudžiamojo proceso taisyklės iki 1940 metų ir t. t.

Trapius tarpukario spaudos puslapius bevartant, ne vieno renginio dalyvio veide keitėsi emocijos – nuo ironiškos šypsenos, aptikus ir šiandienai būdingas situacijas iki iš nuostabos išplėstų akių, sužinojus, pavyzdžiui, tuometinės baudos dydį už prekybą alkoholiu. Pro akis nepraslydo ne tik teisiniai ar politiniai niuansai, bet ir tarpukario Lietuvos kalbos specifika. O anuometiniame laikraštyje išspausdintas sakinys: „Moterys ruošiamos tapti vyrų pakaitalais, gaudant nusikaltėlius“ šiais laikais greičiausiai susilauktų plačiai pasklidusių diskusijų...

Paroda „Prisilietimai prie teisės šaltinių – Lietuva iki 1940 metų“ bibliotekoje veiks visą savaitę – iki lapkričio 16 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Joomla SEF URLs by Artio