Apšerkšniję mūsų žiemos –
Balta, balta – kur dairais –
Ilgas pasakas mažiemus
Seka pirkioj vakarais.

              Salomėja Nėris

Vaikystėje bene kiekvienas susiduria su pasakų pasauliu. Vaikų psichologijos tyrimai teigia, kad pasakos turi didelę įtaką vaiko vystymuisi, moko reikšti jausmus, lavina kūrybiškumą. Pasakų sekimas kalėdiniu laikotarpiu ypatingai šildo žmogaus širdį. Suaugusiuosius „nuskraidina“ į vaikystės prisiminimus, o mažiesiems užaugina vaizduotės sparnus.

Gruodžio 10 dienos rytmetį į Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialą paklausyti pasakų atskubėjo lopšelio - darželio „Volungėlė“ ugdytiniai. Juos pasitiko bibliotekininkė Rasa ir papasakojo apie meškiną, kuris storėja tik klausydamasis pasakų. Mažyliai kartu su „sulysusiu meškinu“ klausė pasakų, kurias sekė net dviejų darželių auklėtojos. Brolių Grimų pasaką „Erškėtrožė“ sekė lopšelio - darželio „Volungėlė“ auklėtojos Dalia Šiupienienė bei Vilma Pilkienė. Lopšelio - darželio „Boružėlė“ auklėtojos Agnė Asadauskienė ir Vilė Mikelionienė pasekė „Advento pasaką“.

Išklausę pasakų vaikai pamatė, kad sulysęs meškinas išties pastorėjo. Kad Kalėdų rytą meškis būtų gražus ir storas, mažieji pažadėjo kiekvieną vakarą paskaityti po pasaką.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio