Simboliška, kad vasario mėnesį, minint Valstybės atkūrimo dieną, Alytaus „Volungės“ progimnazijos kudirkaičiai, vadovaujami mokytojos Laimos Staučaitės, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus erdves papuošė įspūdinga fotografijų paroda „Alytaus kultūros lobiai“.

Parodos atidarymas virto įdomiu dialogu – diskusija tarp jaunųjų „Volungės“ progimnazijos moksleivių ir Alytuje žinomo fotografo Fausto Augustino.

Moksleivių fotografijose įamžinti Alytaus kultūros objektai sudaro vientisą harmoniją su gamta, kurią papildo Jurgio Kunčino tekstai.

Paklausta, koks pagrindinis kudirkaičių tikslas, mokytoja atsakė: „Augti ir būti savo aplinkos, kurioje gyvename, piliečiais.“  Iš tiesų, mes, gyvenantys Alytuje, viską priimame kaip duotybę,  per mažai domimės savo miesto kultūra. Mokiniai dalijosi savo patirtimi ieškodami to tikro, vienintelio kadro. Kiek daug patirta nuotykių: kopta į kalvas ir griūta, sušlapta lietuje ir kepta saulėje, užsiropšta ant skulptūrų ir lįsta vidun. Ši veikla ne tik prisideda prie miesto istorijos pažinimo, ugdo meniškumą, sugebėjimą perteikti akimirkas, pastebėti detales, bet ir padeda susirasti draugų, bendraminčių. Vaikai džiaugėsi, kad fotografas Faustas Augustinas davė daug vertingų patarimų, pagyrė jų kūrybiškumą ir iniciatyvą.

Paroda veiks iki vasario 29 dienos. Kviečiame apsilankyti.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio