Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale įvyko pamoka-konferencija su rašytoju, Lietuvos Respublikos  Seimo nariu, režisieriumi Robertu Šarknicku „Kad nebūtų sulaužytos vaikystės...“. Renginyje rašytojas pristatė savo pirmąją knygą „Šarkos sielos šauksmas“. Vyresniųjų klasių mokiniai pristatė rašytojo knygą, paskaitė prasmingų minčių iš jos. Ši knyga – autobiografinis pasakojimas apie berniuką, kuris keliauja per internatus ir globėjų namus, patiria nepasotinamą artumo ir švelnumo ilgesį. Apie bręstantį paauglį, kuris sau ir kitiems drįsta kelti žmogaus vertybes formuojančius klausimus, apie  jaunuolį, kuris mokosi gyventi, mylėti.

Rašytojas R.Šarknickas atkleidė  skaudžią savo vaikystės ir paauglystės kelionę iš vienu vaikų globos namų į kitus. Dalyvius sujaudino rašytojo pasakojimas apie mažojo berniuko išgyvenimus, stovėjimas prie tvoros, apie mamos, sesers, brolio ilgesį, apie šilumos ieškojimą, apie svajonių namus, kur galėtų suptis ant sūpynių. Mokiniams buvo užduotas namų darbas – grįžus į namus apkabinti savo artimuosius.

Mokiniai turėjo  daug įvairių klausimų autoriui, domėjosi ar palaiko ryšius su mama, broliais ir sesėmis, kaip susiklostė rašytojo likimo draugų gyvenimo istorijos.

Pilietinė visuomenė – tai tokia visuomenė, kurioje dauguma žmonių turi stiprų atsakomybės jausmą, yra savarankiški, bet dažnai suinteresuoti dirbti kartu su kitais, dalintis atsakomybe. Refleksijai liko klausimas: „Ką turėtų daryti visuomenė, kad nebūtų sulaužytos vaikystės?“.

S. Žebuolienė, V. Svinkūnienė

Alytaus Jotvingių gimnazijos mokytojo

Joomla SEF URLs by Artio